Український «Нафтогаз» переміг російський «Газпром» у міжнародному суді в Стокгольмі

ф2У чистому підсумку Росія має виплатити Україні $2,5 млрд за недопоставлені обсяги транзитного газу. Росії таке рішення не подобається.

Як повідомив Глава правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв, арбітраж присудив «Газпрому» сплатити компенсацію у розмірі понад $4,5 млрд, з якийх «Нафтогаз» має намір розрахуватись із РФ за куплений у 2014 році газ.

ф1

Підсумки розгляду справи Стокгольським арбітражем у суперечці, що тривала між Україною і Рсоією майже три роки, очільник «Нафтогазу» обговорив із президентом України Петром Порошенком, який подякував за таку перемогу для України.

Коболєв пояснив, що за цим рішенням здобула Україна.

Тим часом у Росії заявили, що з рішенням міжнародного арбітражу не згодні.

«Компанія «Газпром» буде захищати свої права всіма способами, доступними їй згідно з чинним законодавством», — цитує повідомлення «Газпрому»російське інформагентство  «РИА Новости«.

Як саме РФ збирається «захищати свої права», наразі незрозуміло, та вже від сьогодні за несплату суд передбачив пеню.

«За результатами двох арбітражних процесів у Стокгольмі, «Газпром» має сплатити 2,56 млрд дол. на користь «Нафтогазу». За заборгованість «Газпрому» будуть нараховуватися відсотки — 526 тис. доларів на день, починаючи з 1 березня», — йдеться в повідомленні «Нафтогаз України».

 


 

 

 

Мітки: , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook