Українець керуватиме штабом оборони Канади

Vinnyk-1Етнічного українця генерал-лейтенанта Пола Винника призначили заступником начальника Штабу оборони Канади. Про це повідомили на сайті Міністерства оборони Канади.

— Під керівництвом генерал-лейтенанта Винника канадська армія була готова захищати інтереси канадців у країні і за кордоном. Я схвалюю його непохитну прихильність своїм солдатам і Канаді, – заявив на офіційній церемонії міністр оборони країни Хардж Саджан.

До підвищення генерал Винник протягом двох років командував Сухопутними військами Канади, а до цього – очолював військову розвідку країни, йдеться у повідомленні.

2016 року командувач Сухопутними військами Канади Пол Винник під час візиту в Україну, відвідав село Поздимир Радехівського району Львівщини, звідки походять його предки. Окрім візиту до рідного села, генерал також зустрівся з начальником Національної академії сухопутних військ ім. Петра Сагайдачного Павлом Ткачуком і канадськими військовослужбовцями, які проходять службу в Україні у рамках тренувальної місії UNIFIER.

За освітою Винник – військовий інженер, служить в ЗС Канади з 1981 року. 2009-го брав участь у війні в Афганістані в складі багатонаціонального командування безпеки як помічник командувача, відповідального за формування афганського міністерства оборони і національної армії.

Він також є єдиним українцем, який командував Сухопутними військами. У той же час, щонайменше три члени української громади здобували найвище генеральське звання у канадських ВПС.

 

 


 

 

 

Мітки: , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook