Україна збудує новий флот — Порошенко побував сьогодні в Одесі (Відео)

П на палубі1 ЗП«Подібно тому, як ми за рік з нуля створили боєздатну армію на суходолі, ми здатні повторити подібне диво й на морі», – сказав Президент України, перебуваючи сьогодні на борту флагмана ВМС України «Гетьмана Сагайдачного».

Петро Порошенко сьогодні прибув в Одесу з нагоди 71 річниці звільнення міста від німецько-фашистських загарбників. Президент України взяв участь в урочистостях вшанування пам’яті загиблих.

Також Петро Порошенко оглянув корабель «Гетьман Сагайдачний». Спілкуючись з моряками, повідомляє прес-служба Глави держави, Президент заявив про початок реалізації проекту відродження українського військово-морського флоту. «Україна була, є й буде морською державою», – заявив Петро Порошенко.

За словами Президента, запорукою відродження й слави ВМС України стане не лише їхнє технічне П в О4переоснащення. «Головним в цьому є справжній український патріотичний бойовий дух. Упевнений, що спільними зусиллями ми подолаємо всі труднощі і відродимо флот. Головне, що в нас є його основа – ви, військові моряки, вірні присязі й флотським традиціям, готові виконати свій обов’язок перед народом України», – сказав Президент.

Глава держави зазначив, що, з урахуванням всіх реальних загроз національній безпеці України, військовий флот має бути сучасним, високотехнологічним та взаємосумісним з країнами-партнерами.

«Подібно тому, як ми за рік з нуля створили боєздатну армію на суходолі, ми здатні повторити подібне диво й П в О2на морі», – сказав Президент, зазначивши, що це завдання потребує значних фінансових ресурсів, які влада буде знаходити, незважаючи на надзвичайно складну економічну ситуацію та ситуацію на Сході країни.

«З метою реалізації Морської доктрини України започатковую пілотний проект відродження та розвитку Військово-Морських Сил», – повідомив Президент, зауваживши, що до цієї роботи буде залучено вітчизняних і закордонних експертів. Бойове ядро флоту складатимуть кораблі-носії ударної зброї, берегові ракетні й артилерійські комплекси, а також морська авіація і морська піхота. Для забезпечення безпеки і обороноздатності України в Азово-Чорноморському регіоні необхідно в найкоротші терміни розробити та реалізувати Державну цільову програму розвитку кораблебудування на період до 2035 року, сказав Петро Порошенко.

Президент зауважив, що в умовах гібридної війни проти України Військово-Морські Сили є важливим стабілізуючим фактором у приморських регіонах. Глава держави наголосив на важливості розвитку приморських регіонів та особливо зазначив у цьому контексті, що Україна боротиметься за повернення Криму.

П в О1Президент привітав моряків з 71-ю річницею визволення Одеси від фашистських загарбників. «Сьогодні разом віддаємо шану подвигу воїнів-визволителів з Третього Українського фронту під командуванням одесита, генерала армії Родіона Малиновського; подвигу військових моряків, які десантами, діями підводних човнів і надводних кораблів підтримували війська на приморському напрямку. Одесити, всі українці завжди шануватимуть героїзм воїнів армії, флоту і народного ополчення, які загинули в боях за Одесу, та сотень городян, закатованих чи вивезених окупантами. Низький уклін та вічна пам’ять усім загиблим у роки Другої світової війни за нашу свободу!» – сказав Петро Порошенко.

Президент зазначив, що сьогодні правнуки героїчних прадідів стали на захист Батьківщини і відбивають агресіюП в О3 – тепер не з Заходу, а зі Сходу. 59 воїнів родом з Одещини чи з підрозділів, постійно тут дислокованих, віддали життя за свою українську Батьківщину, сказав Президент.

Президент нагадав, що українські військові моряки першими зустріли так звану гібридну війну. «Більше місяця Військово-Морські Сили стримували агресора в Криму, дали державі час і можливість підготуватися до оборони», – сказав Петро Порошенко.

Читайте також. Ганьба і слава одночасно: урок патріотизму від курсантів для влади України (Відео)

П в О5Глава держави вручив цінні подарунки курсантам Одеської національної морської академії, нахімовцям, які у березні 2014 року, після захоплення військового містечка в Севастополі, відмовилися виконувати злочинний наказ щодо переходу до лав збройних сил Російської Федерації, не дозволили зірвати прапор Військово-Морських Сил Збройних Сил України, під час підйому прапору Росії вийшли на загальне шикування та виконали Державний Гімн України – в пику зрадникам. «Низький уклін вам і подяка за цей подвиг від всього Українського народу», – сказав Президент.

Корабель вийшов у відкрите море для вшанування пам’яті загиблих моряків. Петро Порошенко спустив на воду вінок. По завершенні церемонії Глава держави поспілкувався з членами команди.

Зійшовши з «Гетьмана Сагайдачного» на берег, Президент України дав прес-конференцію.

Повне відео прес-конференції — «112 Україна«, усі фото — сайт Президента України.

 

 


 

 

 

Мітки: , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook