Україна передала Нідерландам картини, знайдені після крадіжки 10 років тому з музею Хорна (Фото, Відео)

Сьогодні 5 полотен, знайдених українськими правоохоронцями, Україна повернула законним власникам.

Із рук у руки очільнику голландського музею міста Хорн в посольстві Нідерландів у Києві картини передавав Генпрокурор України.

ф1Після церемонії передачі Юрій Луценко при спілкуванні з журналістами не повідомив жодних подробиць про те, як знайшли полотна. Пояснив це тим, що інші із 24 вкрадених іще шукають, тому не можуть розкривати ані джерел, ані механізмів, щоб не нашкодити поверненню решти шедеврів.

Читайте також: СБУ знайшла голландські картини, через які розгорівся міжнародний скандал (Відео)

Нагадаємо, в січні 2005 року з музею Westfries у Хорні (Нідерланди) зникла колекція з 24 картин і 70 виробів зі срібла, які були основою колекції 17-го і 18-го сторіччя.

Картини, які були вкрадені в 2005 році з Музею Західної Фрісландії в місті Хорн (Нідерланди), за словами керівництва музею, знаходилися в руках українських збройних формувань.

Представник музею Західної Фрісландії Артур Бранд заявляв, що колекція з 24 викрадених картин знаходиться у батальйону ОУН, який намагався виторгувати за ці полотна 50 млн євро.

14 квітня 2016 року СБУ заявила, що знайшла частину вкраденої колекції — 4 картини.

«За оперативними даними, частина картин знаходиться на тимчасово окупованій території, а частина з них може перебувати на території Російської Федерації», — сказав тоді Грицак.

 

 

 

 

 

 

Мітки: , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook