Україна наносить нищівний удар Росії через газ: у Європі арештовують активи «Газпрому»

Фото — РИА Новости

Фото — РИА Новости

Друга країна Європи судовим рішенням накладає арешт на майно російського «Газпрому» через те, що той відмовляється виконувати рішення Стокгольмського арбітражу, що прийняв рішення на користь України.

Цього разу, після Швейцарії, активи російської компанії арештовані судом у Нідерландах. Про це повідомляє сайт НАК «Нафтогаз України».

«Минулого тижня НАК «Нафтогаз України» подала клопотання щодо арешту часток ПАТ «Газпром» в його голландських дочірніх компаніях та заборгованості цих дочірніх компаній Газпрому. Клопотання були подані для забезпечення права Нафтогазу на отримання від російського монополіста 2,6 млрд дол. за рішенням Стокгольмського арбітражу, ухваленим у лютому 2018 року. Голландський суд задовольнив ці клопотання, але шість із семи дочірніх компаній Газпрому в Голландії відмовились співпрацювати з судовими виконавцями. Однак все це ніяк не вплине на арешт,» — запевняє НАК.

«Нафтогаз застосує усі доступні законні засоби та інструменти, щоб домогтися виконання рішення і отримати від Газпрому присуджену суму. На жаль, російська компанія діє недобросовісно, не виконуючи як рішення арбітражу, так і накази європейських судів інших юрисдикцій», — прокоментував інформацію голова правління Нафтогазу Андрій Коболєв.

Читайте також: Український «Нафтогаз» переміг російський «Газпром» у міжнародному суді в Стокгольмі

У НАК нагадали, що «Нафтогаз» також ініціював арешт активів в інших юрисдикціях, включно з частками «Газпрому» в його дочірніх компаніях Nord Stream AG та Nord Stream 2 AG (Північний потік і Північний потік-2).

«Швейцарський суд задовольнив клопотання Нафтогазу, і судові виконавці проводять дії, щоб заморозити ці та інші активи», — йдеться у повідомленні «Нафтогазу України».

«Трибунал присудив Газпрому виплатити Нафтогазу 4,63 млрд дол. компенсації за збитки через порушення умов транзитного контракту. Ми вже фактично отримали 2,1 млрд дол., які відповідно до рішення в транзитній справі були зараховані як плата за газ, поставлений Нафтогазу Газпромом у 2014-2015 роках. Тепер ми працюємо над тим, щоб отримати решту», — пояснив головний комерційний директор групи Нафтогаз Юрій Вітренко.

Читайте також: Всупереч рішенню Стокгольма Росія у мороз створила дефіцит газу в Україні. Порошенко сказав, що робити (Відео)

Як повідомляла раніше ІА «7 Днів-Україна», за прийнятим Сткгольмським арбітражем рішенням, з 1 березня цього року у чистому підсумку Росія має виплатити Україні трохи більше за $2,5 млрд за недопоставлені обсяги транзитного газу. Росії таке рішення не сподобалось, і в «Газпромі заявили, що платити не будуть, а рішення Стокгольма оскаржили.

Читайте також: Борги Росії за газ перед Україною зростають шаленими темпами

Наразі Росія не виконує рішення Стокгольма і пеня за це зростає.

Читайте також: Україна відібрала всі гроші, які «Газпром» мав у нашій країні

Тим часом Україна вже стягнула з РФ 100 млн грн від «Газпрому».

Також звернулась до Заходу з проханням арештувати активи «Газпрому» на терирорії європейськийх країн. Це уже зробили Нідерланди, а раніше — Швейцарія.

 


 

 

 

Мітки: , , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook