Турчинов назвав статті ККУ, за якими судитимуть причетних до «виборів» у так званих «ДНР» і «ЛНР»

ф2Усіх причтених до так званих «виборів», які 11 листопада на окупованому Донбасі збираються провести ставленики Кремля, українська влада знайде і притягне до кримінальної відповідальності.

«Правоохоронні органи України виявлять усіх організаторів та учасників цих псевдовиборів, і вони будуть неминуче притягнуті до кримінальної відповідальності», -  заявив Секретар РНБО України.

Олександр Турчинов підкреслив, що до кримінальної відповідальності за законами України будуть притягнуті як організатори так званих «виборів» у самопроголошених «ДНР» і «ЛНР», так і їх учасники, оскільки ці злочинні дії, засуджені всіма провідними країнами світу, «є грубим порушенням та повною дискредитацією Мінських угод, а також спробою російського агресора посилити свій контроль над окупованою територією».

Читайте також: Маріонетки Кремля пішли на грубе порушення міжнародного права на окупованому Донбасі — почали «вибори» (Фото)

Секретар РНБО назвав статті Кримінального кодексу України, за якими за якими судитимуть за «вибори» на окупованому Донбасі.

Читайте також: У бойовиків на окупованому Донбасі істерика: перед фейковими «виборами» роблять відчайдушні кроки (Фото)

Турчинов нагадав, що згідно з законодавством України участь у організації та проведенні фейкових виборів на тимчасово окупованій території Донецької та Луганської областей підпадає під дію таких статей Кримінального кодексу України:

стаття 109. Дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади (передбачає позбавлення волі на строк до 10 років із конфіскацією майна);

стаття 110. Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України (передбачає позбавлення волі на строк до 15 років або довічно із конфіскацією майна);

стаття 110-2. Фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України (передбачає позбавлення волі на строк до 8 років із конфіскацією майна);

стаття 111. Державна зрада (передбачає позбавлення волі на строк до 15 років із конфіскацією майна);

стаття 114-1. Перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань (передбачає позбавлення волі на строк до 15 років).

Секретар РНБО України наголосив, що крім зазначених статей, організатори цих фейкових виборів та ті, хто беруть в них участь, можуть також бути притягнуті до кримінальної відповідальності по інших статтях, які передбачають тривалі терміни позбавлення волі та конфіскацію майна. Це, зокрема, статті 158, 159-1, 161, 170, 255, 256, 258-3, 258-5, 260, 293, 295, 332-1, 338, 340, 341, 353, 436, 436-1 Кримінального кодексу України.

«Хочу запевнити всіх, хто причетний до проведення цих злочинних заходів, про безпідставність сподівань уникнути відповідальності за свої дії,та попереджаю, що у вас є лише один шанс — вчасно зупинитися від участі у злочині», — сказав він, підсумувавши, що «тимчасово окуповані Донбас і Крим були і будуть невід’ємною частиною України!»

 

 

 

 

 

 

Мітки: , , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook