Учені зробили прорив у вивченні фауни: створили рибу-робота (Відео)

1Американські вчені створили роботизовану м’яку рибу на ім’я SoFi для вивчення глибоководних тварин, повідомляє Science Robotics.

Перші випробування робота-риби були проведені в Тихому океані в районі Фіджі. Вона може плавати самостійно в трьох вимірах протягом тривалого часу, обробляючи електричні сигнали, отримані від вчених. При цьому вона може фотографувати і знімати відео на глибині понад 15 метрів, відправляючи відзнятий матеріал   протягом 40 хвилин.

Управляють рибою вчені-водолази за допомогою водонепроникного контролера. Її можна повертати або переміщати в різні боки. При цьому риба не прив’язана до човна і не має громіздкого обладнання.

SoFi виглядає дуже природно в своїх рухах і тому не турбує інших морських тварин, що дозволяє їй наблизитися до них на відстань, недоступну для людини.

Спина робота зроблена із силіконового каучуку і гнучкого пластику – під нею схована електронна система. У корпусі риби встановлена камера, за допомогою якої здійснюється високоякісна зйомка навіть на великій глибині. Апарат працює на літієвому полімерному акумуляторі, встановленому на звичайних смартфонах.

 

 


 

 

 

Мітки: , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook