У ювілей Шевченка в Тернополі згадували тих, хто загинув на барикадах Майдану (Відео, Фото)

P3090012-n200-річчя від дня народження Тараса Шевченка у Тернополі урочисто відзначили 9 березня поруч із Театральним майданом, біля підніжжя пам’ятника Кобзарю.

Читайте також. Майдан у Тернополі – місце, де можна почути новини, обстежитися, отримати допомогу (Фото, Відео)

Представники влади та громадськості поклали квіти до пам’ятника генію української нації. Участь у заході взяли сотні звичайних тернополян. У скверику біля театру яблуку в обідню пору було ніде впасти. Над людьми майоріло чимало прапорів. Серед них були не лише жовто-блакитні стяги, а й партійні – тепер уже провладних партій.

Серед натовпу можна було помітити народного депутата України Олексія Кайду. Він прийшов на урочистості разом із дружиною – олімпійською чемпіонкою з біатлону Оленою Підгрушною. Були там і святі отці із різних християнських конфесій, і голова Тернопільської облдержадміністрації Олег Сиротюк, і голова Тернопільської облради Василь Хомінець, і міський голова Тернополя Сергій Надал, керівник Штабу національного спротиву Тернополя Володимир Стаюра, а також депутати місцевих рад різних рівнів. У більшості спічів йшлося про настанови Тараса Шевченка до нащадків і тих, хто поклав своє життя на Майдані в Києві, виборюючи нашу свободу.

Читайте також. Живий ланцюг єднання у Тернополі підтримали школярі та студенти (Фото, Відео)

Після благословення зібрання всечесними отцями слово брали здебільшого політики. Так, нардеп Олексій Кайда сказав, що Шевченко завжди був для українців символом незламності, нескореності. Тож варто продовжувати боротьбу, аби Україна стала такою, про яку він мріяв.

- Він не тільки палко любив Україну, він настільки ж палко діяв, змагався за неї, доносячи слово правди до кожного українця, — каже нардеп. — Він доносив до кожного той шлях, яким повинне йти українське суспільство, аби нарешті стати справді вільними, справді незалежними та гордими. Шевченка треба читати, Шевченком треба пройнятися і всмоктати той дух, який він передає нам через своє Слово. З гордо піднятою головою, з душею, наповненою Шевченком, ми повинні і далі боротися за Україну, як боролися наші Герої на барикадах, наповнюючи нашу державу українським змістом. Адже саме цього прагнув великий Кобзар.

Читайте також. “Piano Extremist” у Тернополі своєму образу не зрадив (Відео, Фото)

Активістам Тернопільського Майдану сьогодні вручили відзнаки з нагоди ювілею Шевченка. Зокрема, їх отримали голова Виконавчого комітету Тернопільської обласної організації партії «УДАР» Наталка Михно, голова Тернопільської міської організації «УДАРу» Ігор Яворський, голова молодіжного крила Тернопільської міської організації партії «УДАР» Дмитро Андрієшин, а також секретар молодіжного  крила Тернопільської обласної організації партії «УДАР» Зоряна Антонів та чимало інших.

До речі, під час урочистостей голова Тернопільської обладміністрації Олег Сиротюк не лише виголосив палку промову, а й оголосив про нові кадрові признання. Про це – згодом.

 

 

 

 

 

 

Мітки: , , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook