У трудовій книжці не роблять запис про виконання роботи за цивільно-правовими договорами, — роз’яснення

трудова- Я переселився на Тернопільщину з Донеччини. Частину своїх документів втратив. Чи можу знайти роботу без оформлення трудової книжки? – запитує С. Мленко.

На запитання читача ІА «7 Днів-Україна» відповів заступник начальника юридичного відділу обласного центру зайнятості Олег Сеник.

Читайте також. Набувати статут безробітного переселенцям стало простіше – роз’яснення фахівця з Тернополя

Відповідно до Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних і ведення обліку осіб, які шукають роботу, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2013 року №198, громадяни, які працюють, тобто є зайнятими, мають право звернутися в будь-який центр зайнятості для отримання інформаційно-консультаційних, профорієнтаційних та інших послуг, передбачених законодавством, а також за сприянням у працевлаштуванні за сумісництвом (оформлення трудового договору) або за договором цивільно-правового характеру.

Згідно з Інструкцією про порядок ведення трудових книжок працівників, що затверджена спільним наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України та Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.1993 року №5, на осіб, які працюють за сумісництвом, трудові книжки ведуться тільки за місцем основної роботи.

Читайте також. Як живеться в селі на Західній Україні – розповідь біженця з Донецька (Фото)

Цивільно-правовий договір — це угода між громадянином та юридичною або фізичною особою на виконання певної роботи (а саме: договір підряду, договір доручення тощо), предметом якого є надання певного результату праці, але за цього виду договору не виникають трудові відносини, на які поширюється трудове законодавство.

За договором цивільно-правового характеру оплачують результати праці, які визначають після закінчення роботи і оформляють актами здавання-приймання виконаних робіт (наданих послуг), на підставі яких провадять оплату. Договором також може бути передбачено попередню або поетапну оплату. У трудовій книжці не роблять запис про виконання роботи за цивільно-правовими договорами.

Отже, пане С. Мленко, ви маєте право працевлаштуватись без оформлення трудової книжки за сумісництвом або на підставі договору цивільно-правового характеру.

Софія Левицька

 

 

 

 

 

Мітки: , , , , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook