У Тернополі віддали шану полковнику Леоніду Кудринському та іншим чорнобильцям (Фото)

оснБіля пам’ятника жертвам Чорнобильської трагедії у Тернополі, в парку Національного відродження сьогодні, 12 грудня, відбувся мітинг-реквієм.

Священнослужителі традиційних християнських церков відправили панахиду. Представники влади та громадськості поклали квіти до пам’ятного знаку чорнобильцям.

Читайте також. Тернопіль: 13 учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС отримають допомогу

Нагадаємо, Указом Президента України від 10.12.2006 р. з метою гідного відзначення мужності, самовідданості і високого професіоналізму учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і на підтримку ініціативи громадських організацій і Міністерства праці – 14 грудня встановили Днем вшанування учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС.

Віддав шану ліквідаторам міський голова Тернополя Сергій Надал, повідомляє сайт міської ради.

- Сьогоднішній день є нагодою згадати історію, з вдячністю і пошаною згадати тих, хто не дожив до сьогоднішнього дня. Сьогодні – день, щоб задуматися над значенням кожної людини у історії держави. Тим паче, багато в чому події 28-річної давнини перегукуються з подіями цього року. Біженці з небезпечних територій, Герої, які на передньому краї, біда, яка прийшла в наш дім не з нашої волі.

Читайте також. Бійців, які з Тернополя їдуть на схід, забезпечили одягом, продуктами, озброєнням (Фото)

Сергій Надал закликав усіх попросити в Господа миру душам загиблих і померлих від хвороб, здоров’я для живих.

- Ці люди задля збереження життя майбутніх поколінь свідомо поклали своє. Вони закрили собою світ від атомного лиха. Саме 14 грудня 1986 року на Чорнобильській АЕС завершили спорудження захисного саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком. Це, по суті, була перша серйозна та важлива перемога над зловісним атомом, який вирвався з-під контролю людини після квітневого вибуху, — підкреслив виконувач обов’язків голови ОДА Іван Крисак. — Я низько вклоняюся усім ліквідаторам аварії на ЧАЕС, які, не шкодуючи свого здоров’я і життя, працювали в 30-кілометровій зоні радіаційного лиха, аби якомога швидше ліквідувати наслідки Чорнобильської трагедії, обмежити біду.

Присутні на урочистостях були й самі ліквідатори, повідомив сайт ОДА.

Читайте також. Учителі, активісти профспілок, аптекарі та чорнобильці протестували разом у Тернополі (Фото, Відео)

- Коли нас відправляли у 30-кілометрову зону, ніхто не говорив про можливий ризик для здоров’я та навіть життя, - зазначив старший лейтенант міліції Петро Павлюк. – Не було жодних засобів захисту. Лише на обличчя видавали «пелюстки». Ми працювали в уніформі. Тож наслідки Чорнобильської катастрофи я відчуваю досі – впав зір, важко ходити…

Завершилися заходи, приурочені Дню вшанування учасників ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, покладанням квітів до пам’ятної дошки ліквідатору аварії на ЧАЕС, ветерану пожежної охорони органів внутрішніх справ Леоніду Кудринському. Її встановили у Тернополі на будинку, що на просп. Злуки, 43.

Читайте також. ЄБРР дає Україні на «Арку» для Чорнобильської АЕС 350 млн євро

Нагадаємо, полковник Кудринський проходив службу на керівних посадах Державної пожежної охорони понад 30 років. Від 6 червня до 18 липня 1986 р. брав участь у ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС. Виконував обов’язки начальника Тернопільського батальйону ВПО. Ризикуючи своїм життям і здоров’ям, виконував важку і небезпечну роботу із дезактивації покрівлі машинного залу 3-го енергоблоку, покрівлі переходу з корпусу №81 на корпус №82, покрівлі хімцеху блоку «В», свердління отворів у конструкції машинного залу 3-го енергоблоку та санітарну обробку пожежної техніки на пункті прискореної санітарної обробки № 1 с. Лелів.

Ураження невидимим стронцієм спекотного літа 1986 року позначилася на його здоров’ї. Леонід Кудринський помер 27 квітня 2006 р. — рівно через 20 років після трагічної події на Чорнобильській атомній електростанції. Сини полковника Юрій та Олександр продовжили батькову справу та служать в органах Державної служби надзвичайних ситуацій.

Софія Левицька

 


 

 

 

Мітки: , , , , , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook