У Тернополі мало не вчаділи молоді батьки разом із немовлям

газВиклик з інформацією про те, що в Тернополі внаслідок несправності витяжної системи газової колонки отруїлася чадним газом ціла родина, надійшов 12 березня о 23 год.

На щастя, вижили всі троє осіб: дружина — 1989, чоловік — 1987 і маля — 2015 року народження. Дехто із них — ще у лікарні. Адресу та інші дані в Управлінні  Державної служби із надзвичайних ситуацій у Тернопільській області не повідомили з етичних міркувань.

Читайте також. Тернопіль: у Білій мало не вчаділа ціла родина — мати і двоє дітей

Рятувальники нагадують: чадний газ (оксид вуглецю) – надзвичайно небезпечний, адже ним легко отруїтися. Його не можна відчути: він безбарвний і не має запаху. Головна його небезпека полягає в тому, що цей газ через легені (!) швидко проникає в клітини крові, заміняє кисень, що міститься в еритроцитах. Унаслідок цього в організмі виникає кисневе голодування (гіпоксія).

Отруєння може статися під час роботи бензинових двигунів, при згорянні природного газу, при пожежах та на деяких промислових підприємствах. Велика кількість смертельних випадків стається в закритих приміщеннях з відсутньою вентиляцією, наприклад, у гаражах.

Читайте також. Про підступність впливу чадного газу нагадують тернопільські рятувальники

При незначній концентрації чадного газу виникають головний біль, нудота, блювота, загальна слабкість, непритомність.

Тяжкий ступінь гострого отруєння чадним газом характеризується розвитком коматозного стану з порушенням серцевої діяльності й дихання. Іноді з’являються ерітематозні плями з пухирцями, токсична пневмонія, набряки легень, навіть може статися інфаркт міокарда.

Довідково. Ознаки та симптоми отруєння чадним газом: головний біль, нудота, задуха, потьмарення свідомості, м’язова слабкість, червоний колір обличчя, тривала дія чадного газу може призвести до смерті.

Софія Левицька   

 

 

 

 

 

Мітки: , , , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook