У Тернополі репрезентували книгу про реальне життя заробітчан (Відео)

поет“Заробітчанські дзвони. Хроніка ностальгії” — не мрійливі спогади про далекі країни, в яких побував поет із Бердичева Степан Герилів. Це правда того життя, яке було повне розпачу, болю та безвиході.

Свої переживання поет описав віршами, збірку яких презентував у Тернополі. Докладно — у сюжеті кореспондента телекомпанії TV-4.

Читайте також. У Кременці відзначатимуть 10-ту річницю відкриття єдиного в світі музею Словацького (Фото)

“Заробітчанські дзвони. Хроніка ностальгії” описують реальне життя тих, хто поїхав за кордон шукати кращої долі. Зазвичай, каже, там зовсім не солодко, потім комусь соромно повернутися назад, хтось просто не має на це грошей.

- Це нещасні люди, це мільйони наших людей. Я бачив, як вмирали під плотом наші. Хтось спивався, хтось у тюрму сідав, – розповідає поет, журналіст, сатирик-гуморист Степан Герилів.

Читайте також. Тернопільщина готується до 130-річчя від дня народження славетного земляка Якова Струхманчука

Із Тернополем пов’язані юнацькі роки поета. Тут він кілька місяців працював в газеті “Ровесник”. Згодом виїхав в іншу область.

- І потім заліз в ту, грубо кажучи, дурну політику, це політичне болото, наслідком якого стало, що мене вигнали з роботи. Отакі ситуації… І в 1994-му я поїхав в Канаду. З розпачу, – пригадує поет.

Роботи в Україні не було, дочці потрібно було вчитися. За кордоном жив в Канаді, Греції та десять років — в Америці. Пережив,  пригадує Степан Герилів, багато. Не одна подушка була мокрою від сліз. Майже 5 років тому чоловік переїхав у Бердянськ, де працює в педуніверситеті. Там, у російськомовному середовищі, він пропагує рідне, українське.

Читайте також. Торгівля “живим товаром” – як не стати жертвою?

- Наприклад, у маршрутці беру мобілку, витягую, ніхто до мене не дзвонить. І я щирою українською щось виплітаю, щось виговорюю. Люди повертаються такі щасливі! У декого сльози на очах, когось аж-аж… «Гаварі єщо, гаварі єщо!» – сміється Степан Герилів.

Книга “Заробітчанські дзвони. Хроніка ностальгії” – це своєрідне застереження для людей, насамперед, молодих, які збираються за кордон на заробітки. І своєрідна настанова: вдома – краще.

 


 

 

 

Мітки: , , , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook