У Тернополі популяризували грудне вигодовування

грудне вигодовуванняУ рамках Всесвітнього тижня підтримки грудного вигодовування, який проводиться щорічно з 1 по 7 серпня в більш як 170 країнах світу, 3 серпня у Тернополі відбулася прес-конференція «Підтримаємо грудне вигодовування разом». Мета даного заходу, який присвячений 25-річчю Всесвітнього тижня підтримки грудного вигодовування: захист, підтримка і просування грудного вигодовування.

Вчені довели, що грудне вигодовування — це ідеальний спосіб забезпечення дітей раннього віку поживними речовинами, необхідними для їх здорового зростання і розвитку.

Грудне молоко містить імунологічні і біологічно активні речовини, яких немає в дитячих поживних сумішах промислового виробництва і які забезпечують захист від мікробних і вірусних інфекцій, а також можуть сприяти адаптації та розвитку кишечнику новонародженого.

Тому для забезпечення найкращого росту, розвитку і здоров’я немовлят впродовж перших шести місяців життя вони повинні знаходитися виключно на грудному вигодовуванні, тобто отримувати тільки грудне молоко.

Доведено, що людське грудне молоко перевершує всі замінники, в тому числі дитячі поживні суміші промислового виробництва. Склад людського грудного молока не постійний, а змінюється під час годувань, в залежності від часу доби, а також в процесі лактації.

Загальний обсяг вироблення материнського молока і споживання його дитиною надзвичайно мінливий, і хоча, говорячи про повну загальну середню споживанні молока грудними дітьми, часто називають цифри 650-850 мл в день, величини можуть коливатися від дуже малих кількостей до більш одного літра в день.

Споживання грудного молока дитиною в період виключно грудного вигодовування збільшується, досягаючи постійного рівня 700-800 мл в день приблизно через 1-2 місяці, а після цього зростає лише незначно.

Молоко матері – це незамінна первинна їжа, до складу якої входять важливі для розвитку новонародженого особливі білки, жири, лактоза, імуноглобуліни, гормони, вітаміни. Більше того молоко передає малюку генетичну інформацію про те, як треба розвиватися.

В жіночому молоці знайдено багато факторів, аналоги яким неможливо створити синтетичним шляхом або отримати з молока тварин – наприклад, фактори росту сітківки ока. А комплекс вітамінів та мінералів в грудному молоці так підібраний самою природою, що дитина засвоює їх повністю. При цьому метаболізм матері, яка годує немовля, змінюється настільки, що вітаміни з її організму практично не виводяться – все надходить в молоко.
Грудне вигодовування також сприяє здатності дитини вчитися і допомагає запобігти ожирінню та хронічним захворюванням пізніше у їхньому житті.

Недавні дослідження у Сполучених Штатах та Великобританії вказують на великі заощадження у сфері охорони здоров’я у результаті грудного вигодовування; тобто діти, яких вигодовують грудним молоком хворіють набагато рідше, ніж діти, які не отримують грудного молока.

 


 

 

 

Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook