У Тернополі обіцяють створити громадську раду — заради кредитних позичальників (Відео)

майданКурс долара, який з року в рік лише росте, не дозволяє вибратись валютним позичальникам із боргів. Держава, кажуть люди, не хоче йти їм назустріч.

Із своїми вимогами члени громадського об’єднання “Кредитний майдан” по всій Україні сьогодні, 12 грудня, вкотре прийшли під управління Національного банку, аби їх нарешті почули і пішли на поступки. Збиралися валютні позичальники і у Тернополі.

Читайте також. Про стосунки позичальника і банкіра – у розмові із активісткою “Кредитного майдану” (Відео)

Отже, кредитний майдан знову вийшов на протест. І, кажуть його члени, будуть приходити під Нацбанк, поки не доб’ються справедливості, за яку стояли на Майдані. Докладно — у сюжеті кореспондента телекомпанії TV-4.

- Я їздив туди заради майбутнього своїх дітей, України, і ми там точно не стояли для того, щоб курс долара був з 8-ми аж 16 грн, щоб пропадали золотовалютні запаси України і не могли дати конкретну відповідь, куди вони поділися, ті гроші, – вважає керівник ГО “Кредитний майдан” у Тернополі Андрій Шкільний.

– Ну, так неможливо: сьогодні курс 17-18, на ринку хлопці казали — по 18,8 продають валютчики долар, – каже юрист, який представляє інтереси “Кредитного майдану” Олег Вільховий.

Читайте також. Валютні позичальники пікетували управління Нацбанку у Тернополі (Фото, Відео)

Держава валютним позичальникам, скаржаться люди, назустріч йти не хоче. Тоді коли вони брали кредит, їхні доходи давали можливість виплатити позику. Проте з того часу долар зростав кілька разів, а зарплати і пенсії – не змінювалися.

– Наша основна вимога: для тих людей, які мають кредитні зобов’язання. Щоб їх не вигнали на вулицю, щоб вони в зиму не лишилися на вокзалі зі своїми дітьми, тому що ніхто, виганяючи, не дає їм соціального житла за законом України.  Щоб Національний банк працював над зниженням курсу, а не над підвищенням, щоб перестали розкрадати золотовалютні фонди, ми потребуємо, щоб перевели наші зобов’язання у доларах — в гривню, – говорить Андрій Шкільний.

Читайте також. Права валютних позичальників у Тернополі захищатиме осередок, а в Києві – нардеп (Відео)

Позичальники не хочуть бути заручниками валюти чужої країни, і хочуть віддавати свій борг у гривнях за тим курсом, який був на момент підписання кредитних договорів і з тією ж кредитною ставкою. Проте їх, кажуть, їх не розуміють і не йдуть назустріч, а окремі банки створюють додаткові проблеми.

До мітингувальників вийшов представник Національного банку України на Тернопільщині. Він запевнив людей про можливий діалог.

– Вимоги людей, які тут зібралися, мені зрозумілі. Ми створимо громадську раду і будемо працювати над тими питаннями.

Як люди запитали, коли планують створити громадську раду, начальник управління НБУ в Тернопільській області Роман Романик відповів: «Сьогодні — ні, бо п’ятниця, наступного тижня, думаю, створимо…»

 

 

 

 

 

Мітки: , , , , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook