У Тернополі обговорили найважливіші питання вступу України до НАТО (фото)

sПід час регіонального семінару «Україна-НАТО: формула безпеки» у Тернополі обговорили найважливіші питання вступу України до Півнiчноатлантичного альянсу та переваги й можливості, які він передбачає.

Це вже третій за рахунком семінар. До того такі заходи відбулися у Вінниці та Дніпрі. Захід організований та проводиться партією «Блок Петра Порошенка «Солідарність», яка стоїть на засадах руху України до НАТО. Його мета – провести інформаційно-роз`яснювальну роботу, спрямовану на підвищення рівня обізнаності громадян України з питань євроатлантичної інтеграції України.

Про це говорили учасники заходу депутат Верховної Ради України, голова Постійної делегації України у Парламентській Асамблеї НАТО Ірина Фріз, голова Тернопільської ОДА Степан Барна, народні депутати України Олег Барна й Тарас Юрик, викладачі та студенти вищих навчальних закладів, аналітики, соціологи, експерти, представники від громадських організацій.

s1

Як зазначив під час виступу Тарас Юрик, на сьогоднішній день питання Україна-НАТО – це потреба нашої країни, а також це вимога часу. І тому спільно обговорювати питання, чому Україна має бути в системі світової безпеки, абсолютно правильне і дуже необхідне. Адже колективна система захисту передбачає, що у випадку вторгнення кожна країна отримує спільний захист від усіх країн Півнiчноатлантичного альянсу.

s2

«Сьогодні рівень сприйняття цього питання дуже високий і згідно з останніми соціологічними рейтингами українці підтримують рух України до НАТО щоразу більше. Тому надзвичайно важливо спілкуватися з молоддю, яка має чути це, розуміти, обговорювати і сприймати», – зауважив Тарас Юрик.

s3

За словами Степана Барни, НАТО – це не лише військове співробітництво, а й питання кібербезпеки, екологічної безпеки, це гуманітарні проекти та багато-багато іншого, що дозволяє інтегрувати суспільство в євроатлантичний простір спілкування.

s4

«Зокрема, ті події, які сьогодні відбуваються на Сході України вимагають від нас побудувати нову систему безпеки.  Якщо аналізувати нашу позицію, то ми працюємо над відновленням військових частин у Тернопільській області – у Тернополі, Теребовлі, Чорткові, Бережанах, а в перспективі – і в Кременці. Адже ми розуміємо, що найкращий захист – це наявність власної армії. Тому нашим головним кроком має бути – відновлення обороноздатності нашої держави та виведення її на відповідний міжнародний рівень. Другий крок – це вже відповідність нашої армії стандартам НАТО, і третій – це інтеграція і вступ України до Півнiчноатлантичного альянсу. І в цих питаннях нам слід працювати разом», – наголосив Степан Барна.

s5

Що ж стосується руху України до НАТО, то як поінформувала Ірина Фріз, фахівці НАТО розробили стратегічний оборонний бюлетень, який є дорожньою картою щодо реформування сектору безпеки і оборони країни. І, власне, це є одним із пріоритетів при вступі до альянсу.

s6

«З цього боку можемо сказати, що надання Україні честі приймати весняну сесію парламентської асамблеї НАТО у 2020 році – величезний сигнал для нашої держави. Тоді ж ми зможемо певним чином прозвітувати перед парламентською асамблеєю щодо здійснення реформ у цьому напрямі і можемо розраховувати, що будемо не просто партнерами, а й претендувати на кандидатство та членство у цьому союзі», – зауважила Ірина Фріз.

s7

s8

s9

 


 

 

 

Мітки: , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook