У Тернополі — мораторій на вирубку всіх зелених насаджень у парках (Відео)

дереваЗаконність дій підрядника перевіряла спеціально створена комісія Тернопільської міської ради. Ситуацію, кажуть, дослідили. Наразі вирубку призупинили.

До того, як тернополяни підняли галас, у Старому парку встигли зрізати шість із запланованих понад півсотні дерев.

Читайте також. Тернопіль: чи у парку дійсно ріжуть аварійні дерева, розбереться комісія (Відео, Оновлене)

Комісія, яку створив міський голова, обстежила місце та перевірила документацію, якою керувався підрядник. Вона законодавству відповідає, каже голова комісії, гуманітарний заступник міського голови Олександр Смик. Чиновник показує і звернення від мешканців вулиці Петрушевича, які просили зрізати дерева. Докладно — у сюжеті кореспондента телекомпанії TV-4.

- Я сам виїздив, і, перш за все, здивувався як людина. Там дерева не зовсім трухляві були. Але як нам показував директор парків, крона на відстані 2-3 метрів починала гнити. Тому екологи дали такий висновок. І вони дійсно були правильно зрізані, бо несли небезпеку, – розказує пан Смик.

Більше того, згідно із законодавством, зрізати дерева мали до початку будівництва підпірної стіни, каже Олександр Смик. Попри це комісія вирішила: вирубувати насадження припинять. Деревам, яких зрізати не встигли, лише впорядкують крони. На місці вирубаних мають посадити кущі і провести благоустрій. За невідповідність донесеної до відома керівництва інформації з реальним станом справ начальник “Об’єднання парків культури і відпочинку Тернополя” отримав догану. Цей випадок став останньою краплею.

Відтепер дерева у міських парках різатимуть лише з дозволу начальника управління культури і мистецтв.

- Є наказ управління культури про мораторій на вирубку всіх зелених насаджень у парковій зоні. Тобто з цього дня без узгодження з начальником управління не буде вирубане жодне дерево в парковій зоні, окрім тих, які потребують, чи буде аварійний стан, чи надзвичайний – від буревію чи чогось подібного, – пояснює Олександр Смик.

 

 

 

 

 

Мітки: , , , , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook