У Тернополі комісія міськради захищає Олександра Башту та молодіжних активістів

PC180002-nІнформація про п’ять звернень надійшла у комісію щодо фактів порушення громадянських свобод, створену у Тернополі. Усі стосувалися подій навколо Євромайдану, а також тиску на чиновників, яких змушували їхали на провладний мітинг у Київ.

Нагадаємо, розпорядження про створення комісії щодо фактів порушення громадянських свобод членів Тернопільської територіальної громади міський голова Тернополі Сергій Надал підписав 11 грудня. Відтоді п’ятеро депутатів  активно працюють і реагують на факти порушення громадянських свобод щодо тернополян. Про це вони розповіли пресі 18 грудня під час відкритого засідання комісії.

- До нас зверталися працівники управління статистики, — каже голова спеціальної комісії міської ради з моніторингу громадянських свобод, депутат-свободівець Богдан Попадин. – Потрібна була правова допомога, бо цих людей змушували їхати на Антимайдан, організований владою. Ми порадили їм написати заяви, обіцяли підтримку, але офіційно ці люди нічого не подавали.

Захищати комісії вже довелося громадського активіста Олександра Башту. Чоловіка вигнали із зали суду, бо він поскаржився, що не чує, що говорять судді.

- Головна порада нашим людям, на яких будуть тиснути правоохоронці, — додає пан Попадин, — ви маєте право не свідчити проти себе. Про це йдеться у 63-й статті Конституції України.

Читайте також. Міліціонерів, які відмовилися у Києві розганяти Євромайдан, не звільнять (Відео)

Захист і підтримку комісії також отримали троє свободівців, яких звинуватили у захоплені будинку на вул. Грушевського, 8, тобто приміщень, де працюють чиновники обладміністрації. Йдеться про лідерів Тернопільського майдану — Марію Чашку, Володимира Стаюру та Марію Баб’юк. Під час розгляду їхніх справ юристи помітили чимало порушень. По-перше, всі рішення були написані, наче під копірку. По-друге, під викликами до суду мав бути підпис слідчого судді, а насправді там виявився підпис працівника міліції. Суддя міськрайсуду погодився, що це є порушенням. Відтак скаргу на дії міліції надіслали обласному прокурору Геннадію Мовчану.

- Консультації ми надаємо і молодіжним лідерам, які отримали посвідки з’явитися у міліцію як свідки у справах навколо Євромайдану, — додає депутат. – Нагадаю, кримінальне провадження відкрили і щодо ГО «Файне місто». Ми у цій справі теж не будемо стояти осторонь…

Натомість Михайло Окаринський 18 грудня наголосив на тиску, який чинять на орган місцевого самоврядування Тернополя – міську раду та її структурні підрозділи, комунальні підприємства. Він нарахував майже 20 листів з правоохоронних органів – прокуратури і міліції, які надійшли протягом двох останніх тижнів у мерію. Деякі  з них спричинені публікаціями в інтернет-ресурсах. Депутат бачить дві головні тенденції, що прослідковуються в діях правоохоронних структур. По-перше, вони скасовують рішення сесій, прийнятих протягом останніх тижнів. По-друге, комунальні підприємства засипають листами, паралізуючи роботу господарки міста.

Читайте також. Тернопіль: на міську раду тиснуть, паралізуючи роботу “комуналки” (Відео)

Найбільше претензій членів комісії отримало рішення прокуратури про оскарження розпорядження міського голови Тернополя про вивішування прапорів ради Європи.

- Є паспорт, Тернопіль має право вивішувати прапори Ради Європи, — каже пан Попадин. – Ще 6 червня депутати прийняли рішення про вивішування прапора ради Європи. Червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад – п’ять місяців пройшло, шостий місяць уже. Аж тепер прокуратурі «встрілило в голову», що це є не правильно. Що це є соціальна небезпека, загроза для життя…

Голова комісії нагадав, що рішенням сесії міському голові делегували повноваження визначати — коли, як і де вивішувати прапори. Прокуратура ж, як він каже, оскаржує саму дію міського голови, а не рішення сесії.

 


 

 

 

Мітки: , , , , , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook