У Тернополі хочуть створити справжній Центр бійців АТО, де саме вони будуть господарями

PB250015-nВолонтери Складу №2 Логістичного центру допомоги бійцям АТО звертаються з проханням до тернополян: просять зголоситися людей, які можуть надати приміщення в Тернополі або поруч із містом для відкриття не паперового, а справжнього Центру бійців АТО.

Приміщення потрібне тимчасово. Активісти можуть провести там косметичний ремонт, відновити світло, опалення. Важливий у такій справі не євроремонт, кажуть вони.

Читайте також. Тернопіль: подарунки воякам до Дня святого Миколая – повний сюрприз (Відео)

- Неодноразово спілкувався з бійцями різних підрозділів. На передовій у них – одні психологічні проблеми. А коли приїжджають додому, то просто впадають у транс. Там свистіли кулі. А тут – ніби і Майдану, і війни не було. Нічого не помінялося: все ті ж обличчя, все ті ж фрази, все ті ж порожні обіцянки, — каже волонтер.

Бійцям ніде у Тернополі з побратимами зустрітися, ніде просто в колі друзів поговорити і хоч на пару годин забутися. Натомість, стандартні чиновницькі фрази про реабілітацію, зводяться до виділення палати в лікарні або спілкування з черговим психологом «на зарплаті», додає пан Білан.

Читайте також. «Жодної скарги від вояків на роботу тернопільських умільців не було», — волонтер (Відео)

- Відвідування лікарні, підсвідомо говорить кожній, я наголошую – кожній здоровій людині, що вона – хвора. А якщо це не так? Якщо просто хочеться побути самому, в дружній атмосфері тих, що тебе розуміє? Але за одним винятком: прокинувшись уночі, не доведеться хапати в руки автомат. Оскільки поряд будуть спати друзі, ти також спокійно заснеш, — продовжує Тарас Білан. – Дуже важливо знати, що хтось про тебе дбає!

Волонтери обіцяють допомогти із посудом, ліжками, матрацами, білизною. Ключі передадуть бійцям АТО. Вони самі будуть визначати і підтримувати в ньому порядок.

Читайте також. «За час роботи Логістичного центру тернополяни одягнули 4,5 тисячі солдатів», — волонтер (Відео)

- Забезпечимо їх телефонами священників, медиків, юристів, тобто тих людей, що готові не для звітності, а від душі прийти на допомогу, — пояснює волонтер. — Без запрошення господарів ні чиновник, ні будь-хто інший до Центру бійців АТО не має права завітати. Тож просимо всіх сприяння, в цій добрій справі. Любіть Тернопіль! Тримайте порох сухим!

Довідково. Склад №2 працює за адресою: вул. Академіка Дністрянського, 10, контактний телефон – 068-587-45-53. Відповідальний за роботу складу — Тарас Білан. Технічні питання  - 067-996-32-58.

Софія Левицька

 

 

 

 

 

Мітки: , , , , , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook