У Тернопільському національному економічному університеті вчилися розписувати писанки (Фото)

1У Тернопільському національному економічному університеті на факультеті обліку і аудиту відбувся майстер-клас з розпису писанок.

Учасниками зустрічі стали ректор ТНЕУ Андрій Ігорович Крисоватий, декан факультету обліку і аудиту Валентина Миколаївна Панасюк та професорсько-викладацький колектив ФОА. Майстер-клас проводила Люба Снітинська, випускниця закладу. Присутні з особливим зацікавленням прослухали розповідь про історію писанок та чим вони відрізняються від крашанок, дряпанок, крапанок і т.д., а також ознайомилися із технікою виконання цього прекрасного виробу.

Процес виготовлення писанки досить складний, потребує особливого терпіння і вміння. Тому під час роботи над писанкою панувала тиша.

2

Незвичайним для присутніх було тримання писачка у руках, але коли учасники майстер-класу затамували подих, писачок ніби сам почав виводити із воску геометричні і рослинні орнаменти. Далі яйця фарбують. Послідовність кольорів визначають окремо для кожного випадку, але завжди за принципом «від найсвітлішого – до найтемнішого».

3

Магічні символи дуже древні: кола з крапками, кола з хрестом усередині, кола з променями, зірки, спіралі, трикутники, сварги, триріг, хрест, дерево життя. Цей майстер-клас допоміг викладачам ФОА зануритися в одну з найдавніших народних традицій і відчути себе невід’ємною частиною української культури.

4

5

6

7

8

9

11

12

13

 


 

 

 

Мітки: , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook