«У тебе замість мізків — вата», — звернувся до росіян, які живуть у Латвії і вперто не бажають вивчати латвійську, уродженець Санкт-Петербурга Василь Солодов

 10Росіянин Василь Солодов, народившись у Санкт-Петербурзі, живе в Ризі. Він категоричний противник політики Кремля, який галасує про «утиски» російськомовного населення в країнах Балтії, повідомляє «Діалог».

У невеликому відеоролику латвієць Василь Солодов емоційно і доступно пояснив, чому ніяк не вийде жити далеко від РФ, але вимагати і домагатися шкільної освіти російською: «Повторюю ще раз для тих, у кого замість мізків вата: з якого дива в державних школах, в країні, де державна мова латвійська, має бути викладання іноземною російською мовою? Якщо ви за 28 років не змогли своїх дітей навчити латвійської мови і самі її не знаєте, то  в мізках немає мізків. У тебе там вата, якщо ти не зміг вивчити іноземну мову».

Справді, якщо голова не ватою набита, то варто згадати, як і підказує росіянин співвітчизникам, приклади інших країн: ні в Англії, ні в Ірландії, ні в Німеччині приїжджі не вимагають, щоб для їхніх дітей всі предмети викладали російською.

«Висновок напрошується який? Або ти відправляй дитину в приватну школу, або пакуй валізу і їдь туди, де викладання основних предметів ведеться російською мовою, тобто — в Росію. Чемодан, вокзал … давай!» — на такій оптимістичній ноті закінчує свій заклик до співвітчизників блогер.

До речі, Росія так наполегливо заявляє про «утиски» російськомовних у Балтії і нібито примусову їх асиміляцію, що зовсім забула про власний «гріх». Свого часу Москва розправилася з українською бібліотекою, посадивши її директора на лаву підсудних.

Правду кажуть, у власному оці колоди не видно. Кремль підігріває російськомовних: у Ризі – столиці Латвії – цими днями відбувся масштабний мітинг «за освіту російською мовою». Його учасники вийшли на вулиці з антиурядовими гаслами, російськими триколорами та оранжево-чорними смугастими прапорами — в кольорах «георгіївської стрічки».

 


 

 

 

Мітки: , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook