У селі на Тернопільщині урочисто відкрили пам’ятну дошку на честь величної історичної події сторічної давності (Фото)

фото: Чортківська районна державна адміністрація

фото: Чортківська районна державна адміністрація

Відкрили пам’ятну дошку у селі Антонові, що у Чортківському районі на Тернопільщині.

Чортківська офензива—історична назва наступальної військової операції Української Галицької Армії, здійснена в період з 7 по 28 червня 1919 року.

Вона була однією з найзначніших наступальних операцій, що здійснила Галицька армія під час польсько-української війни в Галичині 1918-1919 років.

На фасаді сільської школи, в рамках святкування 100-річчя військово-історичного фестивалю «Чортківська офензива», відбулось відкриття та освячення пам’ятної дошки на честь історичної наради старшин 3-ї Бережанської та 7-ї Львівської бригад ІІ корпусу Галицької армії, інформує сторінка Фейсбук Чортківської районної державної адміністрації.

Урочисте відкриття розпочалось із спільного виконання Державного Гімну України.

фото: Чортківська районна державна адміністрація

фото: Чортківська районна державна адміністрація

Право відкрити пам’ятну дошку надали юним учням школи.

Після цього розпочалось освячення дошки, яку здійснив всечесний отець Дмитро Подоба.

«Чортківська офензива увійшла в історію, як приклад військової доблесті УГА, офіцерської честі та солдатської самопожертви, коли українські вояки погнали польське, французьке військо звільняючи нашу територію»,- підкреслив присутній на урочистостях народний депутат України Олег Барна.

До меморіальної дошки поклали живі квіти.

Заступник голови райдержадміністрації Йосифа Овод подякувала всім за організацію цього заходу та запросила на святкування 100-річчя військово-історичного фестивалю «Чортківська офензива», який відбудеться цими днями, з 7-9 червня на Чортківщині.

«Вшанування пам`яті — це не просто наш святий обов`язок, це наша шана і гордість за справжніх героїв», — зазначила Йосифа Йосипівна.

 

 

 

 

 

Мітки: , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook