У Російському посольстві обурилися рішенням міської влади Праги: тут закрили брезентом пам’ятник радянському маршалові

фото: УНН

фото: УНН

Пам’ятник маршалу Радянського Союзу Іванові Конєву у столиці Чехії закрили брезентом, щоб вандали більше не могли забруднювати його.

Староста району Прага-6 Ондржей Коларж заявив, що більше не має сил відчищати статую від фарби та написів, повідомляє The Guardian.

Брезент установили 30 серпня, і відтоді його порізали тричі. Двох чоловіків затримала поліція, повідомляє журналіст Іван Бігун з Громадського.

Речник міської ради сказав, що завіса залишатиметься біля пам’ятника щонайменше до 12 вересня, коли рада вирішуватиме його подальшу долю.

У посольстві Росії назвали це рішення «черговою ганьбою» і підкреслили, що це сталося напередодні 80-х роковин початку Другої світової війни.

Ондржей Коларж наголосив, що він не піддає сумніву те, що радянські війська «визволили більшу частину Чехословаччини: «Ми вдячні тим військовикам, які поклали свої життя за нашу свободу».

За словами Коларжа, після закриття пам’ятника Конєву йому довелося залишити Прагу і просити поліцейську охорону, бо він отримав погрози.

Як повідомлялось раніше, чергова атака вандалів на пам’ятник Конєву сталася в ніч на 22 серпня. Невідомі облили монумент фарбою і написали «Ні кривавому маршалу! Не забудемо» та числа «45, 56, 61, 68».

Псування пам’ятника в ці дні пов’язане з тим, що 21 серпня — день вторгнення радянських військ у Чехословаччину для придушення реформ «Празької весни».

 

 

 

 

 

Мітки: , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook