У Росії військового, який відмовився їхати воювати на Донбас, звільнили з роботи

Kak_poluchit_voennij_bilet_posle_27_let

Старший сержант 536 окремої берегової ракетно-артилерійської бригади військової частини 10544 (Мурманська область) Володимир Марчуков направив скаргу до Ради з прав людини при президенті Росії (РПЛ), в якій стверджує, що його звільнили зі служби з порушенням його прав за контрактом.

За словами Мурчукова, він був звільнений з-за того, що відмовився їхати воювати в Донбас, повідомляє Depo.Донбас .

Марчуков стверджує, що в січні 2015 підполковник Рустам Санжапов пригрозив військовослужбовцям в/ч 10544 звільненням у разі відмови їхати воювати в Україну.

Кілька людей відмовилися, а інших, за словами Марчукова, вивезли в селище Спутник під Мурманськом. Там військові пройшли бойову перепідготовку зі зміною військових спеціальностей. У Спутник приїхав заступник з виховної роботи в/ч 10544 В’ячеслав Окан, який також заявив своїм підлеглим про необхідність їхати воювати в Україну.

У розпорядженні РБК є аудіозапис, на якій Окан каже, що «не виключає варіант переходу на територію Донецької та Луганської областей для надання там безпосередньої допомоги».

Читайте також: У Росії таки визнали, що двоє військових потрапили в руки СБУ не на території РФ

Марчуков відмовився їхати на Донбас, а його дружина, яка працювала в їдальні військової частини, направила скаргу в РПЛ, через що частину відвідала з перевіркою комісія Міноборони. Після цього, за її словами, начальство їдальны відібрало у неї пропуск і змусило звільнитися без запису в трудовій книжці.

У новій скарзі в РПЛ Марчуков заявляє про тиск з боку командування після того, що сталося в Спутнику. За словами Марчукова, начальство незаконно вписує в його службову картку стягнення. Тиск на контрактника підтвердив один з його товаришів по службі, який побажав залишитися анонімним.

У листопаді Марчуков не пройшов переатестацію і 10 листопада був звільнений наказом командувача Кольської флотилії.

Командир частини 10544 Юрій Рязанцев повідомив, що Марчуков не пройшов атестацію через водіння в нетверезому вигляді. Контрактник підтвердив, що в грудні 2015 року його зупиняли за нетверезе водіння, але він доповів про це командуванню і заплатив штраф.

У Міноборони повідомили, що Марчуков «недбало ставився до наказам старших начальників і своїх обов’язків, за відгуками командирів і товаришів по службі, завзяття до служби не виявляв, обтяжувався інтенсивною бойовою підготовкою і прагнув до переведення на більш спокійну посаду», а також залучався до дисциплінарної відповідальності.

Член РПЛ Сергій Кривенко повідомив, що Рада попросила командування частини Марчукова і військову прокуратуру перевірити скаргу.

 

 


 

 

 

Мітки: , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook