«У разі загибелі вояка у зоні АТО родина отримує разову допомогу 609 тис. грн», — Іван Крисак

брифінгСоціальний захист військовослужбовців, мобілізованих у зону АТО, та членів їхніх родин держава значно посилила.

До різних законодавчих актів внесли більше 20 змін. Про це йшлося на брифінгу, що відбувся в Тернопільській ОДА 4 серпня.

Читайте також. Призов у зв’язку з мобілізацією: що потрібно знати – роз’яснення тернопільських фахівців

- Усі гарантії, які дає держава, будуть виконані, — запевнив перший заступник голови Тернопільської обладміністрації Іван Крисак. — Зокрема, збільшили виплати одноразової допомоги сім’ям загиблих воїнів. Одноразову грошову допомогу призначають і виплачують у розмірі 500-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, у разі загибелі військовослужбовця це — 609 тис. грн.

Іван Крисак наголосив, що розмір такої допомоги не залежить від того, яке військовослужбовець має звання, посаду чи вислугу років, а також — від виду військової служби, яку він проходить — строкову, контрактну чи за мобілізацією.

Читайте також. Тернопільщина: перших мобілізованих третьої черги відправили у військові частини (Фото)

Виплата одноразової грошової допомоги здійснюється обласними військовими комісаріатами рівними частками членам сім’ї, батькам та утриманцям загиблого військовослужбовця (перераховується на банківські рахунки).

Члени родини загиблого військовослужбовця отримають також нараховане, але не отримане військовослужбовцем до дня загибелі грошове забезпечення (у тому числі за весь місяць, у якому військовослужбовець загинув). Родинам також надають грошову допомогу в проведенні поховання у розмірі 500 грн.

Читайте також. Віковий ценз із мобілізації становить 50 років, але його можуть підняти до 60-ти (Відео)

Тимчасово виконуючий обов’язки військового комісара Тернопільського обласного військового комісаріату, полковник Володимир Катинський зазначив, що військовослужбовцям, які призвані на військову службу під час мобілізації, передбачили виплату в  розмірах, установлених для осіб офіцерського складу, осіб рядового, сержантського та старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом.

- Крім того, – каже Володимир Катинський, – відповідно до наказу Міністра оборони України від 12.06.2014 р. «Про виплату винагороди військовослужбовцям Збройних Сил України» для військовослужбовців, які беруть участь у проведенні антитерористичної операції, додатково передбачили виплату премії у розмірі 100% місячного окладу.

Читайте також. “Якщо не зупинити кремлівську агресію на сході, завтра проросійські бойовики і найманці приїдуть до наших домівок”, – Олег Сиротюк (Фото)

Заступник директора департаменту соціального захисту населення ОДА Володимир Івахов додав, що у разі загибелі військового батькам, дружині та неповнолітнім дітям виплачують пенсію у розмірі 40% грошового забезпечення, залежно від причини смерті. Також родина загиблого має право на 50-відсоткову знижку на комунальні послуги та щомісячне підвищення до пенсії у розмірі 237,25 грн.

У разі встановлення інвалідності (залежно від її причини та групи) учаснику АТО виплачують одноразову грошову допомогу в розмірі від 85 до 304,5 тис. грн; призначають або підвищують пенсію в розмірі 40-100% грошового забезпечення. Надають 50-ти або 100-відсоткову знижку на комунальні послуги. Здійснюють безплатне забезпечення ліками.

Читайте також. Після прощі у Зарваниці частина активістів “Правого сектору” поїхала на схід (Фото)

Володимир Івахов зазначив, що у разі поранення військового, контузії, травми або каліцтва йому виплачують одноразову грошову допомогу у розмірі від 3 тис. до 52,5 тис. грн (залежно від відсотка втрати працездатності, що встановлюють медкомісії).

За всіма громадянами, призваними під час мобілізації на військову службу, гарантовано зберігають місце роботи, посаду, середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, незалежно від підпорядкування та форм власності. Одночасно вони отримують грошове забезпечення як військовослужбовці.

Читайте також. “Коли є ті, які готові дати хабар, знайдеться той, хто його візьме”, – Святослав Шевчук у Зарваниці (Фото, Відео)

Їм нараховують одноразову грошову допомогу, яку виплачуватимуть у день демобілізації; за ними зберігають право на підприємницьку діяльність для приватних підприємців, при призові на військову службу під час мобілізації. При цьому державна реєстрація підприємницької діяльності фізичних осіб-підприємців не припиняється. Володимир Івахов також додав, що не припиняється і виплата пенсій пенсіонерам, у разі призову їх на військову службу під час мобілізації.

Довідково. Військовозобов’язані, яких призвали на військову службу під час мобілізації, в особливий період, набувають нового юридичного статусу — військовослужбовці, внаслідок чого на них розповсюджуються пільги, передбачені Законами «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про соціальний і правовий статус військовослужбовців і членів їх сімей» та інших нормативно-правових актів.

Час перебування громадян України на військовій службі зараховують до їхнього страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби. Держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне (продовольче, речове), грошове забезпечення (компенсацією за піднайом житлового приміщення), охорону здоров’я та безоплатне лікування.

Держава забезпечує соціальну та професійну адаптацію військовослужбовців, які звільняються з військової служби.

 

 

 

 

 

Мітки: , , , , , , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook