У Польщі заснували фонд, який фінансово підтримує сім’ї полеглих українських воїнів

фото: Радіо Свобода

фото: Радіо Свобода

Фонд «Калина» фінансово підтримує сім’ї полеглих воїнів. Наталія Буслаєва, донька загиблого на Донбасі українського добровольця, отримуватиме щомісячну стипендію на навчання у польському університеті. Восьмого листопада у Варшаві вона підписала угоду з Фондом «Калина». Другим стипендіатом громадської організації став Євген Місило – український історик з Польщі, який досліджує трагічне українське-польсько минуле, пише Радіо. Свобода.

Засновники добродійного фонду вирішили ділом, а не тільки на словах, підтримати українців, які опинилися в матеріальній скруті. Гроші на створення стипендійного фонду збирали в Польщі, Великій Британії та Канаді – серед поляків та української діаспори.

Ґражина Станішевська – відома у Польщі громадська діячка та політик. Разом зі своїми польськими однодумцями, а також представниками української діаспори вона заснувала стипендійний фонд, який надаватиме два типи щомісячних стипендій. Передусім це буде щомісячна грошова допомога для студентів-українців у Польщі, батьки яких загинули на Донбасі. Крім цього, стипендію присуджуватимуть науковцям, які досліджують складні сторінки польсько-української історії.

Створений Станішевською фонд вже понад рік допомагає сім’ям загиблих на Донбасі українських воїнів, а також родинам тяжкопоранених. Щоб надавати матеріальну допомогу жінкам із дітьми, які залишилися без годувальків, при організації «Калина» створили так зване партнерство «Польська сім’я – українській сім’ї». Протягом року навколо громадської ініціативи зібралося 150 таких партнерств. Поляки надсилають конкретним українським сім’ям посилки з речами, а також запрошують на канікули до себе додому.

 


 

 

 

Мітки: , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook