У Пенсійному фонді розповіли, кому й скільки перерахують з першого грудня

1Пенсіонери чи не найчутливіша до навіть найменшого підвищення цін і тарифів категорія українців. Тому для них важливе збільшення пенсій. З першого грудня таке збільшення відбудеться.

Нагадаю, з першого грудня заплановане підвищення прожиткового мінімуму. Якщо до грудня для непрацездатних осіб цей показник становив 1435 грн, то з першого грудня він становитиме 1497 грн. Відтак підвищуватимуть і пенсії. Отже, з цього часу розмір мінімальної пенсії — 1497 грн.

Як розповіли редакції в головному управлінні Пенсійного фонду в Тернопільській області, в краї вже перераховано пенсії 255 тис. особам. Середній розмір підвищення — 30 гривень.

Читайте також: Тим, хто потребує допомоги, уряд запропонував на вибір пільгу, або субсидію

Зважаючи на новий прожитковий мінімум, перерахували:

мінімальний розмір пенсії непрацюючим пенсіонерам; доплати за понаднормативний стаж непрацюючим пенсіонерам; пенсії за особливі заслуги перед Україною відповідно до Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною»; мінімальний розмір пенсії по втраті годувальника; надбавки та підвищення, передбачені Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про жертви нацистських переслідувань» та інших, які розраховуються, виходячи із нового прожиткового мінімуму; мінімальні розміри пенсій по інвалідності внаслідок аварії на ЧАЕС та щомісячну державну адресну допомогу інвалідам війни та учасникам бойових дій.

Читайте також:  Газ знову подорожчає? Міністр фінансів підтвердила, що такі переговори з МВФ Україна продовжує (Відео)

Із першого грудня цього року мінімальний розмір пенсії по втраті годувальника на одну дитину не може бути меншим за 1497 грн, на двох дітей — 120 відсотків прожиткового мінімуму (1796,40 грн), а на трьох і більше — 150% (2245,50 грн). Мінімальний розмір пенсії у зв’язку з втратою годувальника-військовослужбовця, призначеної відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших категорій громадян», з грудня — 2994 грн (200% прожиткового мінімуму для непрацездатних).

Перерахунок підвищення дітям війни, додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю та компенсаційної виплати за втрату годувальника відповідно до Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», зважаючи на новий розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з першого грудня не проводиться. Це пояснюється тим, що суми, які отримують ці люди, фіксовані й не залежать від величини нового прожиткового мінімуму.

Окрім того, що збільшили мінімальну пенсію, максимальна також зазнала змін. Її збільшили з 14 350 грн до 14 970 грн.

З першого грудня в області перерахували також пенсії для понад тисячі людей, яким присвоєно звання «Почесний донор СРСР» або «Почесний донор України». Розмір надбавки підвищено із 177,70 грн до 185,30 грн.

Як наголосили спеціалісти головного управління Пенсійного фонду в області, перерахунок пенсій в Україні провели за матеріалами пенсійних справ автоматично без додаткових звернень пенсіонерів на підставі законодавства.

Тіна Влад.

 

 

 

 

 

Мітки: , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook