У місті на Тернопільщині відбулася зустріч із першим в історії незалежної України командувачем ВМС (Фото)

фото: Фейсбук А. Русенка

фото: Фейсбук А. Русенка

Борис Кожин, перший командувач Військово-Морських Сил України, віце-адмірал, двічі народний депутат України та голова Спілки офіцерів України побував нещодавно у Борщеві на запрошення заступника голови Борщівської районної ради Андрія Русенка.

Борис Борисович розповів, як створював з нуля ВМС України разом з побратимами-офіцерами, як написав про це книгу і над чим працює сьогодні. Також він  висловився з приводу російської агресії у Керченській протоці та повернення Криму до України.

У переломні роки кінця 80-х і початку 90-х Борис Кожин служив на Чорноморському Флоті, де обіймав посаду командира Кримської військово-морської бази.

Віце-адмірал Борис Кожин був командувачем Військово-Морського Флоту України з квітня 1992 по жовтень 1993 р.

Борис Борисович занепокоєний долею затриманих українських моряків і зауважує, що цей інцидент, який він називає терористичним актом, став переломним у відносинах з Росією. Адже весь світ дізнався про її агресивну політику стосовно України.  Як наслідок – держави, які мають вихід до моря, уже заявили про свій намір не впускати російські кораблі в проливну зону та порти.

фото: Фейсбук А. Русенка

фото: Фейсбук А. Русенка

Це неприпустимо з точку зору тактики – адже українські кораблі знаходилися у нейтральних водах.

З часу окупації Криму всі українські кораблі були захоплені Росією. Все, над чим працювали останні роки, зійшло нанівець. Сьогодні вони розграбовані і знищені.

фото: Борис Кожин

фото: Борис Кожин

Однак, каже Борис Кожин, історія дасть оцінку діям окупантів, а Крим обов’язково повернеться до складу України, бо є його невід’ємною частиною. Правда буде за Україною.

На завершення зустрічі Борис Кожин нагородив окремих воїнів ООС з Борщівщини відзнакою «Патріот України» та подарував кожному книгу «Шануймося, панове офіцери!» із дарчим надписом.

 

 


 

 

 

Мітки: , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook