У місті на Тернопільщині пройшов дванадцятий Всеукраїнський фестиваль вишиванок і борщу (Фото)

фото: Борщівська міська рада

фото: Борщівська міська рада

У місті Борщеві, що на Тернопільщині, пройшов фестиваль «Борщівська вишиванка», на який з’їхалися гості з різних куточків України і закордону.

Надзвичайно цікавими були семінар – лекція на тему « Збереження борщівської народної сорочки у етнокультурному просторі України» та презентація книги «Борщівська народна сорочка: експедиційні матеріали та приватні колекції», які провели лауреати Всеукраїнської літературно – мистецької премії ім. братів Левка і Богдана Лепких, наші земляки Людмила та Олексій Покусінські. Кожна вишиванка, яку дослідили і описали науковці, має свою унікальну історію.

Оглянути унікальні сорочки можна було в Борщівському обласному краєзнавчому музеї.

Ця колекція – то майже 30-річне напрацювання борщівських науковців. Тут зібрані вишиванки із усіх сіл краю, де найдавнішому екземпляру із села Горошової – 130 років. Потік відвідувачів виставки не припинявся протягом усього дня.

69774544_914919278864485_4010426833626464256_n

Із нового, цьогоріч відбулась демонстрація документального фільму «Борщівська сорочка. Коріння сили», створеного у 2018 році за підтримки Українського культурного фонду та за партнерства благодійної організації «Благодійний фонд родини Демкур», етнографічна локація «Чорна борщівська сорочка – роду мого оберіг», театралізоване дійство із відтворення стародавніх обрядів та майстер – клас по вивченню давніх пісень та танців, які побутують на Борщівщині.

Участь у цьому колоритному дійстві взяли народні аматорські обрядово-фольклорні колективи «Кудринчани», «Дністряни», фольклорна група «Водограй» зразкового аматорського дитячого хору «Пролісок» Гермаківського будинку культури.

фото: Борщівська міська рада

фото: Борщівська міська рада

Уже декілька років поспіль свій етнографічний проект «Борщівська скриня» презентує і районна організація «Просвіта». Голова організації, заслужений журналіст України Петро Довгошия і його дружина, теж відома журналістка і літераторка Марія Довгошия згуртували довкола себе однодумців і вкотре презентували землякам неймовірно цікаве дійство зі збереження традицій Борщівщини. Саме у рамках етно-проекту «Борщівська скриня» свою чергову книгу «Горсики з Борщівського краю»  презентувала відома колекціонерка Віра Матковська. Просвітяни відтворили обряд весілля за давніми традиціями Борщівського краю.

Гастрономічна частина святкувань – уже традиційне борщеваріння на площі міста: у великих казанах і ексклюзив від господинь із сіл району.

Кожне село представило свої кулінарні столи, де найголовнішою стравою був борщ. Скільки господинь – стільки  рецептів, стільки й неповторних смаків цієї традиційної страви.

Уже під вечір на гостей свята чекав традиційний концерт за участю місцевих аматорських і професійних колективів та українських артистів.

 

 

 

 

 

 

Мітки: , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook