У Міносвіти запровадили нові правила для абітурієнтів на 2018 рік

аьітМіністерство освіти України ухвалило правила прийому до вищих навчальних закладів на 2018 рік.

За інформацією прес-служби МОН, відтепер  кількість заяв, яку зможуть подавати абітурієнти, зменшена з 9 до 7, а подавати їх можна буде не більше, ніж на 4 спеціальності. Подання заяв на контракт не обмежується.

Під час подання заяв абітурієнти зможуть використовувати сертифікати ЗНО 2018 року, 2016 та 2017 років з усіх предметів, окрім іноземних мов (при цьому оцінки з іноземних мов будуть враховувати тільки за сертифікатами за 2018 рік).

Для вступу на окремі медичні спеціальності – «Стоматологія», «Медицина», «Педіатрія» – встановлено мінімальний прохідний бал за результатами ЗНО – 150 — з біології, хімії або математики.

Також на наступний рік розширили перелік спеціальностей, яким надаватиметься особлива підтримка. Зокрема, додали спеціальності «Деревообробка», «Гідротехнічне будівництво» і частину спеціалізацій спеціальності «Географія», які стосуються фізичної географії.

У 2018 році абітурієнти, за кількома винятками, будуть подавати заяви тільки в електронній формі.

Реєстрація електронних кабінетів і завантаження необхідних документів розпочнеться 2 липня і закінчиться 25 липня 2018 року.

Прийом заяв та документів розпочнеться 12 липня. Ті, хто вступатиме до вишів на основі співбесіди, вступних іспитів або творчих конкурсів, зможуть подати заяви до 20 липня. Для тих же абітурієнтів, які вступатимуть лише на основі ЗНО, подання заяв триватиме до 26 липня.

«На 2018 рік ми дещо розширили терміни проведення творчих конкурсів — вони проходитимуть у кілька сесій з 14 до 26 липня. Вступні іспити відбудуться з 21 до 26 липня, а співбесіди триватимуть з 21 до 23 липня включно», — повідомив директор департаменту вищої освіти Олег Шаров.

Він також додав, що наступного року з’явиться нова форма вступного випробування — творчі заліки, які ВНЗ можуть проводити вже з 1 лютого 2018 року й до 26 липня.

Творчі заліки запровадять замість творчих конкурсів на деякі педагогічні спеціальності, журналістику та окремі спеціалізації дизайну. Це буде етап доконкурсного відбору.

Дізнатися, хто пройшов на бюджет, вступники зможуть 1 серпня — цього дня оприлюднять рейтинговий список із переліком рекомендованих до зарахування. На бюджетні місця зарахування відбудеться 7 серпня, на контрактні — не пізніше 30 вересня.

ЗНО у 2018 році відбудеться 22 травня — 14 липня.

 

 


 

 

 

Мітки: , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook