У Міністерстві внутрішніх справ України розповіли, як притягуватимуть до відповідальності винних у колабораціонізмі

1aМіністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив, що після деокупації  окремих районів Донбасу та повернення в юридичне поле України населення цих територій, неминуче поставить перед українським суспільством і українською державою питання про колабораціонізм. Але понести відповідальність мають тільки винні.

Він в одному з інтерв‘ю заявив, що виступає за широкий і відвертий суспільний діалог на цю тему, вивчення досвіду країн, які пройшли такий шлях, щоб визначити і сформувати міру можливого компромісу українського суспільства. «Донбас — це Україна, а жителі Донбасу — громадяни України. На моє переконання, саме цей постулат повинен лягти в основу дискусії. Зрозуміло, колабораціонізм не можна залишати без уваги. І в той же час — покарання має торкнутися тільки винних!», — сказав Арсен Аваков.

Міністр наголосив, що кримінальне переслідування повинно бути застосоване лише до керівництва самопроголошених «ДНР» і «ЛНР», осіб, які воювали проти української армії і Нацгвардії, і до тих, хто скоїв тяжкі злочини.

«Кримінальному переслідуванню повинні підлягати тільки ті, чиї руки заплямовані кров’ю мирних жителів і українських солдат, хто очолював незаконні органи влади, організовував незаконні референдуми і вибори, брав участь у погромах, грабежах, скоїв кримінальні злочини. Це має бути позиція держави і цей принцип повинен лягти в основу всього складного процесу реінтеграції тимчасово окупованих територій Донецької і Луганської областей», — заявив він.

 

 

 

 

 

 

Мітки: , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook