У Львові з’явилася місцева „Няша-прокурор” — голова Правозахисної спілки «Галичани»

 ГОЛОВА ЛЬВІВСЬКОЇ ПРАВОЗАХИСНОЇ СПІЛКИ «ГАЛИЧАНИ»


ГОЛОВА ЛЬВІВСЬКОЇ ПРАВОЗАХИСНОЇ СПІЛКИ
«ГАЛИЧАНИ»

ЛЬВІВСЬКА ПРАВОЗАХИСНА СПІЛКА
«ГАЛИЧАНИ»

79016, м.Львів, вул..Городоцька, 44
Тел. : (032) 243-49-75 e-mail: galytschany@ukr.net

Вих.номер: 16/08 від 27 серпня 2014 року

Президентові України
Порошенку П.О.

СКАРГА Президенту
на тиск з боку державних органів влади

Звертаюся до Вас із великими сподіваннями, що Ви зможете зупинити неправомірний тиск на нашу громадську правозахисну організацію – Львівська правозахисна спілка „Галичани” – і зупинити представників львівських, а тепер і київських, силових структур, які мають на меті психологічно залякати і закрити нашу організацію.
Ми займаємося правозахисною діяльністю з 2009 року і мали багато конфліктів з львівськими силовиками та впливовими львівськими регіоналами, але такого тиску, як був у цьому році, ми ще не зазнавали. Ми не маємо жодного фінансування та не займаємося політичними акціями, вся робота ведеться виключно на громадських засадах. Оскільки ми неодноразово приймали участь у пікетах проти незаконних забудов в центрі міста Львова, ми нажили багато впливових ворогів серед місцевих силових органів – прокуратури міста Львова та місцевої міліції.
На особливу увагу ми заслужили після втручання у діяльність ТзОВ „Кіносвіт”, яке будує об’єкт за адресою просп. Шевченка-пл. Галицька. В ході цього конфлікту ми дізналися про „покровительство” даного об’єкта впливовими можновладцями м.Львова. Зокрема, мова йде про начальника Галицького РВ ЛМУ ГУМВСУ у Львівській області п.Іваночка І.С., який неодноразово був особисто присутній на пікетах мешканців і під час одного з них порадив забудовнику звернутися на активістів до суду, що і було зроблено. Звичайно, що суд прийняв рішення на користь забудовника, обклав на 300 тис. грн штрафами звичайних пенсіонерів, у яких, крім їх квартир, немає жодної іншої власності. Отже, є перспектива, що на їхні квартири вже „наклали око” нечисті на руку силовики.
Всі ці процеси відбуваються за повного ігнорування з боку місцевих прокуратур різних рівнів. Призначений „Гай Юлієм” Пшонкою екс-прокурор міста Львова п. Андрій Стасів взагалі жодним чином не хотів помічати цей конфлікт, наголошуючи, що ми не маємо жодного відношення до даного питання! За цей час були спроби накласти на нас побутові штрафи через Галицьку районну адміністрацію міста Львова і спробувати нас зупинити усно та по телефону.
Апогеєм протистояння стало рішення відкрити кримінальне провадження № 12014140050000339 від 25.01.2014 р. проти моєї дружини – Милян Уляни Ігорівни, куратором якого була прокурор прокуратури міста Львова – Гурська Наталія Анатоліївна. Саме вона відповідала за захист державних інтересів у комунальній сфері та накладення адміністративних правопорушень у прокуратурі міста Львова. Використовуючи свої посадові повноваження, львівська „Няша-прокурор” цілий рік влаштовувала нам терор та втручання у наше приватне життя (а у нас троє неповнолітніх дітей) шляхом постійного залучення співробітників міліції Галицького райвідділу (дільничні – 4 осіб, слідчі – 2 осіб, працівник ГУБОЗу!), а також прокурора Галицького району міста Львова пана Янчишина Сергія та його заступника Максима Ковальчука для нашого переслідування. Через свою родичку – Волкову (дівоче Гурська) Наталію, яка є постійним фігурантом скарг на нас та „свідком” у всіх відкритих кримінальних провадженнях, пані Гурська неодноразово давала вказівки переслідувати членів нашої організації всіма можливими способами, щоб ми не мали часу на правозахисну діяльність.
За цей рік нас постійно по телефону та повістками (десятки разів!) викликали у міліцію для дачі пояснень, двічі закривали мою дружину з неповнолітніми дітьми у приміщеннях міліції та не випускали для проведення якихось слідчих дій (насправді не складалося жодного акту), ходили до нас додому (наприклад, тричі старша слідча Галицького РВ Руденко Наталія, старший слідчий Галицької прокуратури м. Львова Олег Щербаков, дільничний Назарій Кричковський з помічником та відеокамерою, 2 понятих приходили до нас додому для вручення дрібних документів, які можна було вислати по пошті), постійно наголошуючи ще до передачі справи до суду, що моя дружина є злочинниця і справа вже вирішена наперед.
Також були спроби поставити нас на психіатричний облік із залученням львівських психіатрів. Однак лікарі-психіатри не захотіли приймати участь у подібних переслідуваннях громадських активістів. Все це робилося для того, щоб дискредитувати нашу правозахисну організацію в очах громадськості, адже судимі або психічно хворі правозахисники автоматично втрачають довіру у суспільстві.
З боку місцевих органів міліції та прокуратури було, звичайно, повне ігнорування наших скарг та заяв, що свідчить про замовний характер переслідування.
Неодноразово наголошувалося, що наша громадська організація не є відомою у місті Львові, а тому про наше закриття ніхто не дізнається!
На даний час і пан Стасів і його „протеже” пані Гурська є співробітниками Генеральної прокуратури України. Пана Стасіва було призначено 5 липня цього року, пані Гурську 16 липня цього року у теж саме управління. Пан Стасів, в свою чергу, має „покровительство” одного із заступників Генерального прокурора України (п. Віталій Ярема знає кого саме), родом зі Львова. Незважаючи на оголошені скорочення на 1200 осіб працівників Генеральної прокуратури України, дивним чином пан Стасів і пані Гурська швидко зайняли вакантні посади, маючи відтепер ще більший вплив на львівських горе-„правоохоронців”! Я маю право називати їх так тому, що вони покривають незаконні об’єкти будівництва, квартирних аферистів та „обертнів” у погонах, які катують людей у Галицькому райвідділі, що доводиться конкретними фактами і постраждалими особами! Все це робиться заради власного збагачення та покращення статистичних показників! І всі ці акти беззаконня покриває місцева прокуратура, яка мала би стояти на сторожі інтересів громадян і держави (за іронією долі пан Стасів та пані Гурська працюють в управлінні з такою назвою!).
Почувши про наші скарги у вищестоячі інстанції, начальник Галицького райвідділу м .Львова пан Іваночко вирішив з 26.08. терміново піти у відпустку, щоб перечекати „бурю”.
Як людина, яка разом з Вами і паном Яремою пройшла Майдан, я дуже сподівався на зміни у системі державної влади в Україні. Але з сумом констатую, що поки у країні триває війна, прокурори з міліціонерами далі продовжують вирішувати свої „темні” справи та „давити” всіх, хто їм заважає.
Нагадую, що згідно норм міжнародного законодавства неправомірний тиск з боку державних органів влади на інститути громадянського суспільства – громадські організації, тим більше правозахисні, є серйозним порушенням і може стати на заваді процесу євроінтеграції України, про який Ви так наголошуєте під час своїх виступів.
У випадку ігнорування моєї скарги або подальшого тиску на нашу правозахисну організацію з боку силових структур (нові кримінальні провадження, перевірки, припинення діяльності, інші „каральні акції”) буду змушений звернутися по допомогу з колективною скаргою від правозахисних організацій України до своїх колег – відомих правозахисних організацій Європи та США, де поважаються права і свободи громадських організацій.
Оскільки у мене є підозра, що „пряма” скарга автоматично опиниться на розгляді у Прокуратурі Львівської області, яка не є уповноважена вести перевірку працівників Генеральної прокуратури України, прошу Вас зафіксувати факт неправомірного тиску на громадську правозахисну організацію у місті Львові з боку державних можновладців та скерувати мою скаргу Генеральному прокурору України п. Віталію Яремі, адже її фігурантами є його теперішні працівники.
Слава Україні! Героям слава!

З повагою,

Роман Мов’як
Голова правління

 


 

 

 

Мітки: , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook