У Києві урочисто відкрили перший в Україні барельєф Симону Петлюрі (Фото)

фото: ЗСУ

фото: ЗСУ

Перший барельєф Голові Директорії Української Народної Республіки, Головному Отаману Військ і Флоту УНР Симону Петлюрі відкрито в Києві.

Напередодні Дня Соборності, 21 січня 2019 року в Києві, за адресою вулиця Симона Петлюри, 2/4 відбулося відкриття меморіального барельєфу Голові Директорії Української Народної Республіки, Головному Отаману Військ і Флоту УНР Симону Петлюрі авторства скульптора Василя Маркуша., пише Фейсбук Генерального штабу ЗСУ.

Ця анотаційна дошка є першим увічненням пам’яті одного із творців української державності початку ХХ століття і постане на символічному місці – на початку вулиці Симона Петлюри, де в січні 1918 року тривали бої підрозділів Армії УНР з більшовицькими заколотниками.

Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович на відкритті меморіальної дошки відзначив, що пам’ятна дошка Симону Петлюрі на вулиці його імені – це важливий крок на шляху увічнення одного з чільних діячів Української революції 1917-1921 років, але цього недостатньо.

Пам’ятна дошка Симону Петлюрі була виготовлена зусиллями Київської міської державної адміністрації.

Урочисте вшанування Головного Отамана відбулося за підтримки Українського інституту національної пам’яті. Автор барельєфу – скульптор Василь Маркуш.

фото: ЗСУ

фото: ЗСУ

Цього року, 22 травня, виповниться 140 років від Дня народження Голови Директорії УНР, Головного Отамана УНР, державного, політичного та військового діяча, борця за незалежність України у ХХ столітті Симона Петлюри.

 


 

 

 

Мітки: , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook