У Криму існує гостра потреба у вчителях кримськотатарської мови для початкових класів, — Гульнара Бекірова

фото: Кримські новини

фото: Кримські новини                              Гульнара Бекірова

Заступник голови Генічеської районної державної адміністрації Гульнара Бекірова розповіла журналісту Романові Коту із сайту QHA про стан освіти в кримськотатарських класах у Генічеському районі, проблеми та перспективи навчання кримських татар рідною мовою.

- У нашому районі навчаються 6 тис дітей. З них 742 учня пішли у перший клас. Компактно кримські татари у нас проживають на території семи селищних рад. Це Новоолексіївка, Генічеськ, Партизани, Стрілкове, Щасливцеве, Новотроїцьке та Азовське. У партизанській загальноосвітній школі навчається 411 дітей, з них 113 кримських татар. За бажанням батьків, до першого класу пішли 52 учні, з них 14 дітей кримських татар і змішаних шлюбів. 11 дітей пішли до класу з кримськотатарською мовою навчання. У Партизанах маємо перший клас з кримськотатарською мовою навчання і факультативну групу.

На сьогодні кримсько-татарські класи є, але нам потрібні ще вчителі початкових класів і дошкільних закладів. Сьогодні кримськотатарська на другому плані. Так не має бути. Не буде мови — не буде народу і Батьківщини, тому нам потрібно посилено працювати над цим. Ми плануємо виходити з пропозиціями, щоб до нас приїздили люди. У нас лише одна школа, яка забезпечена вчителями — Новоолексіївська, тому потрібно збільшувати кількість вчителів, які можуть навчати кримськотатарською, — повідомила Бекірова.

 


 

 

 

Мітки: , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook