У Грузії лідера антиурядових протестів засудили до двотижневого позбавлення волі

1Головного ініціатора масових акцій протесту з вимогою відставки прем’єр-міністра Грузії  і всього уряду Звіада Куправу засуджено до 14-денного ув‘язнення за звинуваченням у дрібному хуліганстві та непокорі законним вимогам поліції, повідомило Радіо «Свобода».

Опозиційні лідери вважають вирок щодо Куправи «політичною помстою влади».

Повідомляється, що поліція затримала Куправу зі ще трьома людьми вдень 11 червня на проспекті Руставелі на акції на підтримку батька одного з підлітків, убитих 1 грудня минулого року в Тбілісі під час групової бійки школярів. Батько загиблого вже кілька місяців вимагає розслідувати вбивство сина.

Демонстрації у Грузії почалися 31 травня на знак протесту проти вироку суду щодо двох юнаків, підозрюваних у вбивстві. Фактично не було встановлено й доведено, хто убив хлопця, хоча обидва були засуджені до 10 і 9 років позбавлення волі. Заза Саралідзе, батько загиблого Давида, наполягав на тому, що й інші люди, крім двох підозрюваних, які потрапили до суду, несуть відповідальність за смерть його сина, але врятувалися від покарання, бо їхні родичі працювали в грузинській Генпрокуратурі.

Спочатку протестувальники закликали головного прокурора Грузії Іраклі Шотадзе піти у відставку, але після того, як Шотадзе це зробив, демонстранти посилили свої вимоги, вимагаючи відставки всього уряду.

 

 


 

 

 

Мітки: , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook