У Афінах протестують проти угоди з Македонією щодо її перейменування

фото: Радіо Свобода

фото: Радіо Свобода

В Афінах під час протестів проти угоди з Македонією поліція випустила сльозогінний газ, аби розігнати протестувальників біля парламенту, пише Громадське

Вчора у центрі Афін на вулиці вийшли люди, які протестують проти угоди щодо перейменування колишньої югославської республіки у «Північну Македонію».

Мітингувальники намагалися захопити будівлю парламенту. Греки вважають, що назва Македонія є територіальною претензією на північний регіон своєї країни.

Частина жителів зазначають, що історичний регіон Македонія — це частина їхньої історії та ідентифікують себе як македонці.

«Ми не можемо пережити цю угоду, віддати нашу Македонію, нашу історію», — заявила 67-річна пенсіонерка Амалія Саврамі.

Раніше повідомлялос, що Греція погодилась на перейменування Македонії, що полегшить європейську та євроатлантичну інтеграцію країни.

Македонія з часів розпаду Югославії сперечається з Грецією щодо назви. На вимогу Греції Македонія була прийнята в ООН в 1993 році під назвою Колишня Югославська Республіка Македонія (КЮРМ).

Греція наполягає на тому, щоб назву Македонії було змінено, щоб уникнути плутанини з грецькою провінцією — історичним регіоном Македонія, яка межує з однойменною незалежною республікою.

 


 

 

 

Мітки: , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook