Тисячі людей прийшли попрощатися з президентом Ґданська Павелом Адамовичем: траурна церемонія (Фото, відео)

У неділю, 13 січня, під час ґданського фіналу доброчинної акції Великого оркестру святкової допомоги зловмисник декілька разі вдарив ножем Павела Адамовича. Президент Ґданська унаслідок важких поранень помер у лікарні на наступний день.

3

Сьогодні до 19-ї години у Польщі триватиме національний траур. В управліннях, установах та осідках органів державної та самоврядної влади національні прапори приспущені до середини.

Попрощатися з Павелом Адамовичем до труни з його тілом, яка від четверга і до 17-ї години п’ятниці була у Зимовому саду Європейського центру Солідарності в Ґданську, прийшли 53 тисячі людей (хоча бажаючих було набагато більше), повідомляє Польське радіо.

У зв’язку з трагічною смертю президента Ґданська від 17-ї години п’ятниці і до 19-ї години суботи державні прапори по всій Польщі приспустили до середини. У країні триває національний траур. Президент України Петро Порошенко висловив співчуття з приводу смерті мера польського міста Павела Адамовича. »Шокований звісткою про трагічну смерть мера Гданська Павла Адамовіча. Знаю, як багато зробив він добра для українців у Польщі та українсько-польських відносин. Це важка втрата для всіх нас», – написав український президент у Twitter.

Порошенко заявив про солідарність із Польщею і польським народом «в скорботі і молитві».

e

У п’ятницю ввечері, 18 січня, тисячі жителів Ґданська провели трагічно померлого президента міста Павела Адамовича в його останню путь – від Європейського центру Солідарності до базиліки св. Діви Марії, де сьогодні самоврядця поховають. Під час походу похоронної процесії били дзвони багатьох костелів.

2

У процесії відразу за труною йшла найближча сім’я президента, зокрема дружина Маґдалена та доньки Антоніна і Тереса, а також брат Пьотр.

Жалобну ходу очолив оркестр, який протягом усього шляху грав траурний марш. У похоронній церемонії йшли групи почесного супроводу різних служб, ґданських шкіл, організацій та установ. Велику групу складали гарцери та духовенство. Густою смугою стояли вздовж маршруту процесії жителі міста. Багато з них принесли прапори Ґданська, часто із чорною траурною стрічкою, були також національні прапори. Ґданські прапори, а також свічки, з’явилися також у вікнах багатьох будинків на вулицях, якими йшла траурна хода.

Майже двокілометровий маршрут проходив важливими для трагічного померлого самоврядця місяцями – біля родинного дому президента, школи та ліцею, які закінчив Павел Адамович, базиліки св. Міколая, у якій хрестили президента Ґданська та пам’ятника королю Яну ІІІ Собєському, перед яким у часи комуністичної Польщі відбувалися опозиційні демонстрації, зокрема й ті, у яких брав участь померлий.

4

У базиліку св. Діви Марії труну з тілом Адамовича внесли через головний вхід. На порозі храму її прийняли шестеро президентів польських міст. Після внесення труни у базиліці почалася свята меса, яку відправив Ґданський митрополит архієпископ Славой Лєшек Ґлудзь. Костел залишався відчиненим до півночі. До того часу люди могли чувати та молитися перед труною президента Ґданська. Потім тіло Павела Адамовича кремували. Після жалобної меси, яку відправлять сьогодні, урна із його прахом спочине у каплиці св. Марціна в базиліці св. Діви Марії.

У Маріацькій базиліці згодом почалася заупокійна меса трагічно померлого президента Ґданська Павела Адамовича. Месу відправляє голова Конференції єпископату Польщі, архієпископ Станіслав Ґондецький. У вступному слові священик подякував Богу за все добро, яке зробив Павел Адамович від моменту свого хрещення. «Усе, що було добрим у його думках, у його словах, у його вчинках, йшло з хрестильної благодаті», — сказав він.

Після святої меси урна із прахом Павела Адамовича спочине у каплиці св. Марціна у Маріацькій базиліці.

Відео білоруського телебачення

У самому храмі на заупокійній месі присутні 3,5 тис. людей. Десятки тисяч зібралися перед телеекранами, встановленими у декількох пунктах Ґданська, зокрема перед ратушою біля фонтана Нептуна. Багато людей принесли з собою національні прапори, прапори міста Ґданська та кашубські – чорно-жовті.

Похорон Павела Адамовича організований містом Ґданськ та родиною померлого. Однак похоронна церемонія відбувається із державними елементами. У поминальних заходах беруть участь, серед інших, президент Анджей Дуда, прем’єр Матеуш Моравєцький та голова Європейської ради Дональд Туск. У костелі присутні також екс-президенти Польщі: Лєх Валенса, Алєксандр Кваснєвський та Броніслав Коморовський, а також екс-прем’єри: Влодзімєж Цімошевич, Вальдемар Павляк та Казімєж Марцінкєвич, а також Марек Белька та Єжи Бузек.

Похороні урочистості почалися ще у четвер, коли труну із тілом вбитого самоврядця поставили у Європейському центрі Солідарності. Учора під час похоронної процесії її пронесли вулицями Ґданська до базиліки св. Діви Марії. Там відправили жалобну святу месу у пам’ять про вбитого президента. Після богослужіння у храмі люди продовжували чувати та молитися перед труною Павела Адамовича. Жителі Ґданська прощалися із президентом до півночі, потім тіло самоврядця кремували.

Відео 24 каналу

 


 

 

 

Мітки: , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook