Група Тимчука оцінила загрози тероризму на сході України (Інфографіка)

Група Дмитра Тимчука «Інформаційний спротив» оприлюднила свою оцінку тенденцій терористичних атак і сепаратистських проявів в Україні за минулий тиждень.

Так, за її даними, на Луганщині стало трохи спокійніше, однак назвати це тенденцією не можна- групи диверсантів активізувались. У Харкові сепаратистські настрої активно підігрівають на фоні суду над Кернесом. В Одесі все також неспокійно.

Оцінка сепаратистської/терористичної загрози на Сході і Півдні України на 21.05.2015

«Протягом 13.05-21.05.2015 р у Луганській обл. відзначається незначне оздоровлення обстановки, пов’язане із заходами, які вживаються місцевою (обласною) владою щодо посилення пропускного режиму в зоні АТО. Одночасно фіксується активізація терористичної діяльності з боку «ЛНР» на контрольованій Україною території регіону (очевидно, викликана спробами терористів «помститися» губернатору Луганської обл. за вжиті ним заходи). В цілому в Луганській і Донецькій обл. фіксується стабільно напружена ситуація з високим рівнем загрози терактів і диверсій як силами ДРГ російсько-терористичних військ, проникаючих в тилові райони, так і проросійської агентури. Ступінь погрози в обох регіонах залишається максимальної – 10 балів.

В Одеській обл. фіксується стабільно напружена ситуація (8 балів). 13 та 14 травня зафіксовані дії, що класифікуються як теракти і диверсії (підрив залізничного мосту і спрацьовування вибухового пристрою в комунікаційному колодязі), 17 травня – несанкціонований мітинг проросійських активістів. Що свідчить про подальші спроби антиукраїнських сил дестабилизовать ситуацію в м. Одеса, після безуспішних спроб здійснити масштабні провокації під час травневих свят. Не сприяло нормалізації ситуації та проведення «другої конференції» фейкового сепаратистського формування «Народна рада Бессарабії», на якій був представлений законопроект «щодо «національно-культурної автономії Бессарабського краю». Це захід з неідентифікованим місцем проведення був широко розтиражований російськими та антиукраїнськими ЗМІ.

В Харківській обл. фіксується кілька зростання активності антиукраїнських сил. Важливий фактор дестабілізації – судовий процес над Геннадієм Кернесом. Сам мер і його оточення бачать, що зусиллями обласної влади, правоохоронцями та СБУ, цивільних структур ситуація в регіоні має тенденцію до нормалізації, тоді як для самого Кернеса залишаються вельми актуальними проблеми з правосуддям. Тому Кернес і його оточення прагнуть утримувати ініціативу шляхом спроб дестабілізації ситуації. Мітинг в підтримку Кернеса був заборонений, але завдяки явно спровокованого інциденту під час судового засідання у Полтаві, Геннадій Адольфович продемонстрував, що на тактичному рівні здатний керувати певним ресурсом. Тому керовані провокації можуть стати інструментом Кернеса для підтримки потрібного йому градуси емоцій у харків’ян. В цілому за минулий тиждень рівень загрози дестабілізації в Харківській обл., за оцінкою експертів ІС, виріс на один пункт – з 7 до 8 балів.

В інших регіонах – без змін. У найближчій перспективі відзначається зростання загрози використання російськими спецслужбами і антиукраїнськими силами для дестабілізації ситуації (мітинги, акції протесту) складної соціально-економічної ситуації в Дніпропетровській і Запорізькій обл., що викликано в першу чергу боргами по зарплатах – у Дніпропетровській обл. заборгованість перевищила 106 млн грн (третє місце по Україні після «воюючих» Донецької і Луганської обл.), у Запорізькій – 63 млн грн», — повідомили в групі «Інформаційний спротив».

 

д1

 


 

 

 

Мітки: , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook