Тука пояснив, чому новий Уряд України не може бути «технократичним» в принципі

ВР-крісло підперте абстрактно КПНовий склад Кабінету міністрів України не може бути технократичним за визначенням, а ті політики, які це обіцяють, — або некваліфіковані, або займаються відвертим популізмом.

Про це написав у своєму блозі заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Георгій Тука.

Він пояснив, що технократичним в Україні не може бути жоден склад Кабінету міністрів, оскільки, за чинним законодавством, міністр — це політична посада, а політик технократом навряд чи може бути.

«За законом, ні Прем‘єр-міністр, ні міністри з заступниками не є державними службовцями, а є політиками. Згідно з параграфом 3 Регламенту Кабінету міністрів, Уряд «формує та реалізує державну політику». Якщо й уявити собі, що хтось позбавить Уряд функції власне формування політики, то логічно постає питання: а хто має формувати політику, яку має реалізовувати Уряд? Президент? Це не його повноваження! Верховна Рада? Цілі парламенту лежать в полі законодавства. Тоді хто ж?», — пише Тука.

Заступник міністра наголосив, що модель «технократичного уряду» в Україні на практиці наразі юридично неможлива, оскільки для свого втілення вимагає глобальної зміни законодавства в частині державного устрою України.

«Прибічники «технократичного Уряду» мають на увазі наступне: Уряд слухняно виконує вказівки Президента. Така модель керування існує. Але — в Сполучених Штатах! Отже, навіть з формальної точки зору перехід до «технократії» вимагає іншої форми державного устрою країни»,- пояснив Георгій Тука.

Читайте також: У «Слузі народу» назвали претендентів на посаду Прем’єр-міністра України, який очолить «технократичний уряд» (Відео)

Як повідомляла раніше ІА «7 Днів-Україна», про те, що новий «Уряд має бути технократичним, а не політичним» заявив обраний народним депутатом Давид Арахамія. За його твердженням, це позиція партії «Слуга народу». Щоб втілити цю ідею у життя на посади міністрів наступного Кабінету міністрів України партія пропонуватиме фахівців у різних галузях з числа як членів партії «Слуга народу», так і з інших партій.

Читайте також: Тука про «технократичний» Уряд «Слуги народу»: «Хто має формувати політику, яку має реалізувати Уряд? Смартфон?» (Блог)

 

 

 

 

 

Мітки: , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook