ЦВК оголосила офіційні результати виборів ВР за партійними списками: є несподіванки (Таблиця, Відео)

ф1Головними несподіванками виборів до Верховної ради України 21 липня стала рекордно низька явка виборців та перемога однієї партії на 22-х із 25-ти виборчих округів. Крім того, несподіванкою стали дані екзит-полів та підрахунку голосів ЦВК щодо «бронзового» призера виборчих перегонів.

3-го серпня Центральна виборча комісія за підсумками обробки 100% протоколів з мокрими печатками офіційно оголосила результати парламентських виборів у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі (за партійними списками).

Як повідомила під час засідання Центрвиборчкому глава ЦВК, дострокові вибори народних депутатів 21 липня визнані такими, що відбулися, хоч участь у голосуванні взяли менше 15 млн виборців (це найнижча явка за всю історію виборів за час незалежності України).

Читайте також: Дві партії на межі проходження в Раду: дані екзит-полів (Відео, Графіка)

За підсумками голосування, із 22-х політичних партій, які брали участь у виборах, 5%-ий прохідний бар’єр до Ради подолали 5 політичних партій: «Слуга нарду», «Опозиційна платформа — За життя», «Батьківщина», «Європейська солідарність» і «Голос».

Читайте також: Голосувати за народних депутатів прийшли менше половини виборців України — остаточні дані ЦВК (Таблиця)

Партія «Слуга народу» перемогла у 22-х із 25-ти виборчих округів. У двох округах на Донеччині і Луганщині перемо за «Опозиційною платформою — «За життя», у закордонному виборчому окрузі — за партією «Євроепйська солідарність».

Читайте також: У трійці лідерів парламентських виборів сталися зміни — ЦВК продовжує рахувати голоси (Таблиця)

Несподіванкою стало і третє місце «Батьківщини» за кількістю набраних голосів виборців: соцопитування перед виборами і результати екзит-полів у день голосування 21 липня на третє місце ставили «Європейську солідарність», однак підрахунок голосів ЦВК засвідчив, що «ЄС» стала четвертою і у «Європейської солідарності» в новій ВР буде на одного нардепа менше, ніж у «Батьківщини».

Читайте також: Став відомий склад нової Верховної ради України: ЦВК опрацювала 100% електронних протоколів (Графіка)

За цими результатами виборів партії пропорційно, відповідно до своїх результатів, розподілять між собою 225 мандатів народних депутатів. Ще половину місць у ВР займуть депутати-мажоритарники. Остаточних офіційних результатів виборів по мажоритарних виборчих округах ЦВК ще не встановила.

Читайте також: Донік пояснив, чому прихильники «ЄС» таки виграли вибори у ВР: «Такого не було в історії України ніколи»

Про всі офіційні результати дострокових виборів народних депутатів України, офіційно оголошених ЦВК, — у відео 5 каналу.Офіційні результати в абсолютних числах і % — у таблиці даних ЦВК.

 

 

 

 

 

Мітки: , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook