Ціна на газ для населення з 1 травня знижена

газ-горілка до якої підносять сірникІз 1-го травня ціна на газ для населення знижена з 8,38 грн до 8,25 грн за кубометр, тобто на 13 копійок за кубометр порівняно з квітнем.

Про це заявив на своєму сайті НАК «Нафтогаз України», проінформувавши, що порозуміння з Урядом України у цьому питанні досягнуте і розроблений новий механізм встановлення тарифів на газ для населення.

«За дорученням Кабінету Міністрів України (КМУ) НАК «Нафтогаз України» спільно з представниками уряду розробила новий механізм визначення регульованої ціни, який дозволяє не тільки уникнути підвищення вартості газу для населення та теплової генерації з 1 травня 2019 року, але й зменшити її до рівня 8247 грн за тис. куб. м (кінцева роздрібна ціна). Такий підхід і такий рівень ціни були узгоджені сьогодні на нараді за участі Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана та голови правління Нафтогазу Андрія Коболєва», — повідомили 22 квітня в «Нафтогазі».

Читайте також: Ціна на газ для населення з 1 травня: Прем’єр-міністр України поставив ультиматум главі «Нафтогазу» (Відео)

У НАК пояснили, що тепер цінина газ дял населення будут ьстановлювати залежно від ціни на газ дял промисловості.

«Цей механізм передбачає наступний підхід до формування ціни: якщо ринкова ціна газу для промислових споживачів є нижчою за встановлену у постанові КМУ від 19.10.18 №867, ціна для населення відповідно знизиться. Якщо ж ринкова ціна газу для промисловості зросте понад визначений урядом рівень, то ціна для населення залишиться на цьому рівні», — йдеться в повідомленні НАК «Нафтогаз України».

Там очікують, що зміни до чинних договорів на продаж газу між Нафтогазом та всіма контрагентами, які купують газ відповідно до вимог «Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу», будуть внесені протягом травня цього року.

Читайте також: Ціна на газ для населення знижена: Кабмін прийняв рішення, а «Нафтогаз» заявив, що це рішення вже виконав

Як повідомляла раніше ІА «7 Днів-Україна», із 1-го квітня ціна на газ для населення була знижена з 8,55 грн до 8,38 грн за кубометр, тобто на 17 копійок за кубометр.

Тепер порівняно з березнем ціна на газ для населення України за два місяці впала загалом на 30 копійок на кубометрі.

 

 

 

 

 

Мітки: , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook