«Це не вперше РФ використовує міжнародні правоохоронні органи для політичних переслідувань» — Дещиця про затримання Мазура у Польщі

Ігор Мазур

Ігор Мазур

Затримання в Польщі українського активіста і ветерана АТО Ігоря Мазура відбулося на підставі запиту Росії в Інтерпол і є не першим випадком в Польщі.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав посол України в Польщі Андрій Дещиця.
«Це вже не перший випадок, коли РФ використовує міжнародні правоохоронні органи для політичних переслідувань. Лише в Польщі впродовж останніх двох років зафіксовано до десяти таких випадків.
Однак, поки ці справи лише в стадії вивчення та розгляду і польська сторона жодного нашого бійця Росії не передала», — повідомив він. За його словами, у судовому засіданні, яке має відбутися в найближчі дні, візьме участь Генконсул України в Любліні.
«В постійному контакті перебуваємо з МЗС, МВС, Офіс Омбудсмена, ВРУ, Генпрокуратурою, депутатами, а також з нашими польськими партнерами в МЗС, Сеймі, Офісі Омбудсмена, активістами і громадськими діячами», — запевнив Дещиця.

Нагадаємо,  в Польщі за запитом РФ затримали одного з лідерів «УНА-УНСО», ветерана війни на Донбасі Ігоря Мазура з позивним «Тополя». Пізніше з ним зустрівся український консул. МВС України у зв’язку з затриманням Мазура привернуло увагу Інтерполу до спроби РФ неправомірно використовувати його інструменти для політично мотивованих переслідувань українців.

У Києві під посольством Польщі пройшла акція в підтримку Мазура.

 

 

 

 

 

Мітки: , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook