«Це не підміна», — Порошенко пояснив, про яку послідовність дій щодо виборів на Донбасі і повернення контролю за кордоном говорили у Берліні. Інтерв’ю (Відео)

ф1Спершу вибори, а потім повернення контролю за кордоном з Росією. Таку послідовність дій озвучила українська сторона після зустрічі 19 жовтня в Берліні у формані Нормадської четвірки. До цього риторика була трохи іншою — спершу повернення контролю за кордоном, а потім вибори.

«Жодної сенсації не сталось, це не підміна»,  — пояснив в інтерв’ю українським телеканалам в неділю, 23 жовтня, Президент України, наголосивши, що до виборів на окупованих територіях українськро-російську ділянку кордону має взяти озброєна місія ОБСЄ, а наступного дня після виборів передати цей контроль Україні.

«На першому етапі, етапі до виборів, ми маємо отримати контроль над кордоном з боку озброєної місії ОБСЄ. Це записано в Мінську, я на цьому завжди наголошував. Контроль з боку озброєної місії ОБСЄ має припинити інфільтрацію російських військ, російського озброєння, російської амуніції. Озброєна місія ОБСЄ на постійній основі має стати на кордон і перекрити постачання», — сказав Президент.

«На другий день після виборів ми маємо забезпечити взяття під контроль українськими військовими кордону. Це є вже зараз у Мінську, і це має бути у «дорожній карті» з чіткою датою і з чіткою відповідальністю», — також додав Глава держави.

«На сьогоднішній день ми маємо пропозиції України щодо «дорожньої карти», де ми чітко наголосили, що безпековий пакет має передувати пакету політичному», — заявив Глава держави в інтерв’ю журналістам українських телеканалів, відповідаючи на запитання коли все ж таки можуть відбутися ці вибори. Він також зауважив, що їх проведення має підтримати український Парламент.

«Скільки в нас було так, що ніби хтось, кудись, щось буде продавлювати? Не дочекаєтеся. Спочатку треба створити безпекові умови, виконати безпекову частину домовленостей: забезпечити припинення вогню, відведення, функціонування і доступ ОБСЄ, в тому числі і до кордону, забезпечити технічну перевірку, звільнення заручників і багато чого, а лише після цього ставити питання про затвердження законодавства про вибори», — підкреслив Петро Порошенко.

«Ніяких паралелей. Спочатку безпековий компонент, потім політичний компонент», — додав Президент.

Джерело відео — Адміністрація Президента України

 


 

 

 

Мітки: , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook