Трансплантація органів в Україні: новий погляд нової міністерки охорони здоров’я

Зоряна Скалецька

Зоряна Скалецька

Питання трансплантації органів все ще викликає суперечки в Україні.

4 вересня нова очільниця Міністерства охорони здоров’я Зоряна Скалецька вперше вийшла до журналістів. Під час годинної пресконференції вона розповіла про плани та пріоритети. Серед іншого нова міністерка охорони здоров’я України

порушила питання трансплантації, повідомляє 24 Канал.
«Я вже говорила з Мінфіном, говорила з нашими фахівцями – ми цього тижня вже проводимо нараду і робимо все, насправді, щоб до кінця року підготувати і не відтерміновувати закон. Потрібно відпрацювати питання і щодо реєстрів, і координаторами трансплантацій, але ідеї і готовність це втілювати є, тож я сподіваюсь на підтримку», – зазначила Зоряна Скалецька, і наголошує на злагодженій роботі щодо цього питання.

Нагадаємо, З 2019 року в Україні почав діяти новий закон «Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людини».

У ньому серед іншого йдеться про правила донорства від померлих. Одним із пілотних міст, де мали проводити трансплантацію нирки, обрали Харків. Проте місто виявилося не готовим,  і загалом система охорони здоров’я виявилась до нього не готовою — немає реєстру донорів і реципієнтів, пояснює Ірина Заславець, голова «Всеукраїнської платформи донорства іDonor».
Медики бояться, що за відсутності такого реєстру після проведення операцій їм можуть загрожувати карні справи. Адже старий закон про трансплантацію діяти перестав. За приблизними підрахунками МОЗ, в Україні близько 5 тис. людей потребують пересадки органів.

Новий закон дає надію?

Ситуацію в Україні мав би змінити новий закон про трансплантацію. Серед нововведень:

  • Можливість за життя дати згоду на донорство після смерті;
  • Обмін органами між живими донорами, які не є рідними. Так зване «перехресне донорство»;
  • Поява трансплант-координатора — зв’язкового між донором та реципієнтом;
  • Створення Єдиної державної системи трансплантації, за якою в тому числі підбиратимуть пару донор-реципієнт.
 

 

 

 

 

Мітки: , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook