Торгівля «живим товаром» — як не стати жертвою?

DSC01484«Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці» – такою була тема інформаційного семінару, який провели для безробітних фахівці Бучацького районного центру зайнятості (РЦЗ).

– Одним із ганебних явищ сьогодення, з яким зіткнулися українці, які виїжджають на заробітки за кордон, є торгівля «живим товаром», – зазначила спеціаліст відділу активної підтримки безробітних райцентру зайнятості Марія Кіт. – Її наслідки дуже жахливі: поламані людські долі, зневіра, тяжкий психологічний стан, різного роду захворювання…

Читайте такожРинок праці: на Тернопіллі за 6 місяців створили 7591 нове робоче місце (Фото)

Фахівець розповіла учасникам семінару про «плюси» та «мінуси» закордонних заробітків, поінформувала про можливості працевлаштування на Україні, зокрема, про вакансії, що їх пропонують місцеві роботодавці, а також надала поради, як не потрапити до рук торговців людьми.

– Якщо ви все ж вирішили працювати за межами Вітчизни, то нікому не довіряйте свій паспорт, – наголосила пані Марія. – Документи, які засвідчують вашу особу, завжди повинні бути тільки у вас. – Потурбуйтеся, щоб ваш контракт з роботодавцем був написаний зрозумілою вам мовою, щоб умови, місце і час вашої майбутньої роботи були чітко позначені. Залиште удома або своїм друзям, близьким детальну інформацію про своє перебування за кордоном з адресою і контактними телефонами, а також – копію свого паспорта і контракту.

Читайте також. Монастирищина: більше половини безробітних – жителі села

Не зайвим буде, за її словами, дізнатися номери телефонів українських посольств і консульських представників за кордоном. Не слід забувати, що знання хоч би елементарних слів іноземної мови значно полегшує перебування на чужині і допоможе в скрутну хвилину.

 


 

 

 

Мітки: , , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook