ТОП-5 звичок, які набагато шкідливіші для людини, ніж паління

звичкаУчені з’ясували, які 5 звичок людини є небезпечнішими за паління, і призводять до невиліковних хвороб.

Прийнято вважати, що паління – це одна з найнегативніших звичок людини. Справді, куріння призводить до непоправних наслідків зі здоров’ям, і чимало людей у всьому світі сьогодні вже відмовилися від нього.

Проте, як виявили вчені, існують і інші негативні звички, які не менш небезпечні для людини, ніж цигарки.

Самотність

Широка популярність соціальних мереж та відсутність живого спілкування призвели до того, що самотність набула масштабів глобальної епідемієї. І це може бути смертельно.

Так, Джуліана Холт-Лунстад, професор психології в Університеті Бригама Янга, виявила в своїх дослідженнях, що самотність скорочує тривалість життя людей, еквівалентно палінню 15 сигарет в день.

Сидячий образ життя

Сидячий спосіб життя збільшує ризик розвитку різних видів раку. Це доводять дослідження 2014 року.

Вчені дослідили інформацію про чотири мільйони людей.

Результати шокуючі: кожне двогодинне збільшення часу «на дивані» підвищувало ризик розвитку раку товстої кишки, ендометрію і легень.

Нестача сну

Центри з контролю і профілактики захворювань назвали брак сну важливою проблемою в галузі охорони здоров’я, оскільки від 50 до 70 мільйонів чоловік у США страждають розладами сну та безсонням.

Професор Валерій Гафаров із Всесвітньої організації охорони здоров’я зазначив в 2015 році, що нестача сну підвищує ризик інсульту і серцевого нападу так само, як і регулярне куріння цигарок.

Відвідування солярію

Солярій може здатися більш корисною альтернативою регулярному перебуванню на сонці, проте обидва варіанти потенційно небезпечніші, ніж паління.

У 2014 році вчені опублікували дослідження в JAMA, в якому сказано, що солярій викликає більшу кількість випадків раку шкіри, ніж куріння — раку легенів.

Погане харчування

Численні докази підтвердили, що солодкі, перероблені харчові продукти з високим вмістом насичених жирів наражають людей на смертельні захворювання так само, як і паління.

У 2016 році вчені, які вивчають ризики смерті від поганого харчування, дійшли висновку, що смертність у цьому випадку перевищує рівень смертності від алкоголю, наркотиків, незахищеного сексу і куріння.

 


 

 

 

Мітки: , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook