Тіньова зайнятість підриває обороноздатність України — експерт

зарплата в конвертіОтримуючи зарплату «у конвертах», українці підривають боєздатність своєї країни в той час, коли Україна фактично у стані війни. Про це ІА «7 Днів-Україна» сказав голова Тернопільської обласної ради профспілок Андрій Присяжний.

Він навів простий розрахунок на прикладі однієї області.

«Загальновідомо, що у Тернопільській області проживає трохи більше 1 мільйон 70 тисяч мешканців, в тому числі – понад 200 тисяч дітей до 17 років, 304 тисячі пенсіонерів. З решти населення працездатного віку тільки 210 тисяч працюють офіційно, з них більше 40 тисяч – це пенсіонери, які працюють», — наводить фактаж голова облради профспілок.

За його найскромнішими підрахунками, в Тернопільській області більше 150 тисяч осіб знаходяться поза сферою легальної зайнятості, тобто це так звані внутрішні нелегали, які не платять податків і внесків.

Андрій Присяжний порахував, які це реальні втрати і шкода як для нелегалів, так і для держави лише в одній області України: «З розрахунку мінімальної заробітної плати  -1218 грн — тіньовий розмір фонду оплати праці складає на Тернопільщині не менше 180 мільйонів гривень, а втрати єдиного соціального внеску — майже 70 мільйонів щомісячно».

Ситуації в інших областях приблизно такі ж, каже голова Тернопільської обласної ради профспілок, просто масштаби інші залежно від кількості працездатного населення і відсотка тіньової зайнятості в тій чи іншій області.

«Весь податковий тягар, в тому числі військовий збір, лягає на плечі людей, які працюють офіційно. А де ж патріотизм тих роботодавців, які спонукають до нелегальної роботи?!», — обурюється Андрій Присяжний.

 


 

 

 

Мітки: , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook