«Ті хлопці вже на Небесах і стежать за нами» — пам’яті «Небесної сотні» (Фото, Відео)

P3300009-nПам’ять Героїв «Небесної сотні» у Тернополі 30 березня вшанували Поминальним віче та патріотичною ходою.

Спершу тернополяни пройшли ходою центральними вулицями міста – від літака до Театрального майдану. Саме там і провели відправу та попрощалися з Героями.

Читайте також. “Жодного разу не пошкодував, що відстоював свою Україну у Києві”, – майданівець

Нагадаємо, сьогодні, у неділю, минає 40 днів з часу трагічних подій 18-20 лютого. А тоді загинула більшість Героїв «Небесної сотні». Тож спершу всі охочі пройшли жалобною ходою. До участі і ній закликали всіх небайдужих тернополян, а також родичів загиблих і поранених, аби спільно згадати та помолитися за Героїв Майдану. Організовував усе майданівець Сергій Кузнєцов.

Людей дійсно прийшло багато – помітно більше, ніж на кілька останніх недільний мітингів.

- Ми – народ, який має древню історію, і ми це повинні пам’ятати, — каже настоятель Свято-Троїцького духовного центру Анатолій Зінкевич. – Культуру ми маємо надзвичайну і мову, яку визнали у світі однією з наймилозвучніших… Це все треба захищати. І пам’ятати: ті хлопці, які віддали своє життя, вже на Небесах і стежать за нами…

Священнослужителі традиційних християнських церков відправили панахиду, а представники влади та громадськості поклали квіти до символічного знаку пам’яті Героїв.

- Сьогодні ми вшановуємо новітніх Героїв України. Найменше, що зараз потрібне пам’яті загиблих – це слова і виступи. Їм потрібні молитви. Їм потрібні наші спільні дії сьогодні, щоб завершити справу революції, побудувати нове справедливе суспільство, — додав Сергій Надал.  – У Тернополі, на площі Героїв Євромайдану незабаром повстане пам’ятник героям «Небесної сотні», до будівництва якого можуть долучитися усі небайдужі городяни. Місце пам’яті Небесної сотні має бути в кожному місті і селі. Там мають складати присягу на вірність Україні армія і всі правоохоронці.

У багатьох присутніх блиснула сльоза в очах, коли активіст Майдану Олександр Башта прочитав вірш зі словами: «Верни нам, Боже, Україну, за тих, хто згинув в боротьбі. Верни нам, Боже, Україну, за біль і муки матерів…». Але найщемнішим моментом віче було виконання Українського славня всіма, хто прийшов на майдан. Ті більше як 100 Героїв полягли саме тому, що хотіли довести: «Ще не вмерла України ні слава, ні воля…».

До речі, віче цього разу було дійсно не таким тривалим, як традиційно. Врешті активіст Майдану у Тернополі Володимир Стаюра оголосив, що наступне велелюдне зібрання пройде наступної неділі – о 12.00.

 

 

 

 

 

 

Мітки: , , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook