Тернопільське село отримало 25 тис. грн для реалізації свого бізнес-проекту

1Уже втретє відбувся всеукраїнський конкурс «Неймовірні села України 2018». Усього на участь у ньому надійшло 125 заявок. Його мета — сприяти малому й середньому бізнесу на селі, історичній і культурній спадщині, гармонійному розвитку людей на цих територіях тощо. У фінальну стадію потрапило 10 сіл з різних регіонів держави. Серед них — Іловиця Шумського району.

Села Велика і Мала Іловиця розташовані серед багатовічних мальовничих Кременецьких гір. Місцевість цікава не лише для туристів своїми неповторними краєвидами, настояним лісовими травами повітрям, екологічними стежками. Місцеві жителі збирають у навколишніх лісах ягоди — суницю, малину, ожину, гриби, лікарські трави. Для багатьох з них через безробіття цей промисел стає чи не єдиним прибутком для сім’ї. Тому й вирішили за основу свого бізнес-проекту взяти цей напрямок спільної трудової діяльності. Планують організувати підприємство із заготівлі ягід, грибів, лікарських трав. Будуть сушити їх, пакувати та реалізовувати. Основне — знайти постійних покупців цієї продукції.

Мають села й свою родзинку. Родом з Малої Іловиці походить Амфілохій Почаївський — монах, чудотворець, святий. У селі громадою відреставрували його хатину, прибрали територію, де жив старець Амфілохій. Як раніше, так і сьогодні звідусіль сюди їдуть паломники. Неподалік також пам’ятка місцевого значення — Данилова гора. Саме там на початку ХІІІ ст. заклали літописне місто Данилів. З часів Київської Русі на горі й до нині збереглася церква Святої Трійці. Раз на рік у Зелені свята в ній проводять богослужіння.

Іловиця отримала третє місце серед десяти фіналістів і 25 тисяч гривень призового фонду для реалізації бізнес-проекту. А могла б бути першою, якби наші земляки підтримали громаду під час онлайн-голосування. Перше місце та 100 тисяч гривень отримало селище Гоща Рівненської області.

Ярослав БАЧИНСЬКИЙ.

 


 

 

 

Мітки: , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook