Тернопільська міськрада вигнала п’ятьох екс-регіоналів — 33 «за»

155ррГолова міської ТВК виступив на сесії міської ради сьогодні, 10 лютого.

Він повідомив, що члени виборчої комісії погодилися із тим, що п’ятеро депутатів екс-регіоналів дійсно не заслуговують на мандат. Причому двоє із них фактично вже не є обранцями тернополян.

- Тернопільська міська виборча комісія постановляє: Перше. Припинити повноваження депутатів Тернопільської міської ради 6 скликання Гнатіва Миколи Ярославовича, Гоча Петра Володимировича, Лукіна Василя Миколайовича, Мамаєва Сергія Володимировича, Цимбалюка Віталія Михайловича. Друге. Направити дану постанову на адрусу Центральної виборчої комісії та Тернопільської міської ради», — каже голова Тернопільської міської виборчої комісії Юрій Малахов.

Виникає єдина складність, пояснив голова ТВК: двоє із депутатів — мажоритарники, отже, на їхніх дільницях доведеться проводити перевибори, але в цьому наразі немає сенсу. Решта троє — пройшли за списком, тож із ними — без проблем.

Читайте також. Трансляція сесії Тернопільської міської ради — «наживо» (Відео)

У згаданих головою ТВК депутатів відразу відібрали карточки (щоправда, на сесії були не всі, дехто не з’являється більше року — прим.), щоб вони не брали участь у голосуванні.

Врешті питання, враховуючи висновки членів ТВК про можливість дострокового припинення повноважень депутатів, поставили першим у порядку денному. Доповідав з нього секретар Ігор Турський. Голосування дало 33 «за». У свою чергу, Віталій Цимбалюк назвав рішення ради антиконституційним і повідомив, що остаточну крапку у справі поставить суд. Він на цій сесії голосував за всі рішення «за», хоча карточка і була заблокована.

Згодом Віталій Цимбалюк у «Фейсбук» опублікував такий коментар подій: «Сьогодні ТВК за поданням і під тиском «свободівської» більшості міської ради прийняла постанову про позбавлення мене депутатських повноважень.
За Конституцією і законами України, мене – депутата-мажоритарника – можуть відкликати тільки мої виборці. Однак мої опоненти звично знехтували чинним законодавством. І хоча суд тільки приступив до розгляду моєї позовної заяви, секретар міської ради поквапився заблокувати мою карточку, щоби позбавити мене можливості голосувати на сесії. Тим самим він вчинив кримінальний злочин – перешкодив мені виконувати депутатські зобов’язання перед моїми виборцями.

Ці дії пов’язані з тим, що останнім часом я серйозно «наступив на хвіст» земельній мафії Тернополя. Річ у тім, що я подав до міської ради багато депутатських запитів щодо земельних афер, про які говорить все місто.
Вони вважають, що так можуть усунути мене від доступу до важливих документів – можливих доказів та свідчень про їхні зловживання. Це вже другий (після підпалу автомобіля моєї матері) кримінальний злочин, вчинений проти мене протягом одного тижня. Повторюю: своєї громадянської позиції не зміню і продовжуватиму відстоювати конституційні права моїх виборців…»

Отже, будемо чекати новго повороту у політичних війнах по-тернопільськи.

Софія Левицька

 

 

 

 

 

Мітки: , , , , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook