Тернопільщина: «повісити» приватний борг на державу суд не дав

ф1За втручання прокуратури попереджено незаконне відшкодування з бюджету понад 130 тис. грн.

Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ погодився з доводами прокуратури Тернопільської області та скасував рішення суду апеляційної інстанції про стягнення з Державної казначейської служби України понад 130 тис. грн. шкоди, спричиненої невиконанням рішення суду. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Тернопільської області

Встановлено, що житель Зборівщини звернувся до суду з позовом про стягнення з Державної казначейської служби України понад 150 тис. грн. шкоди у зв’язку з тим, що не було виконано рішення Зборівського районного суду про стягнення на його користь вищезазначеної суми заборгованості з місцевого жителя.

Суд першої інстанції відмовив зборівчанину у задоволенні позовної заяви, а апеляційний– частково задоволив та ухвалив стягнути в інтересах позивача понад 130 тис. грн.

Однак прокуратура області оскаржила це рішення у суді вищої інстанції у зв’язку з допущеними порушеннями норм матеріального та процесуального права, а саме – стягнута на користь позивача сума не є заподіяною шкодою рішеннями, діями чи бездіяльністю певного держоргану, а – боргом, стягнутим за рішенням суду.

Окрім того, стягнення цієї суми з державного бюджету фактично означає заміну сторони виконавчого провадження та покладення на державний бюджет відповідальності за борговими зобов’язаннями зборівчанина, що суперечить вимогам ст. 378 ЦПК України.

Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ, погодившись з доводами прокуратури, задовольнив касаційну скаргу прокуратури області у повному обсязі.

 

 

 

 

 

 

Мітки: , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook